واکنش پسکوف به ورود گروه خرابکار اوکراینی به بریانسک

کد خبر: 1208224

سخنگوی کرملین اعلام کرد، اقدامات لازم برای از بین بردن خرابکاران اوکراینی که وارد منطقه بریانسک شده‌اند، اتخاذ شده است.

واکنش پسکوف به ورود گروه خرابکار اوکراینی به بریانسک

به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، الکساندر بوگوماز، فرماندار منطقه بریانسک اوایل امروز اعلام کرد که یک گروه خرابکار اوکراینی از مرز به این منطقه نفوذ کرده، جان یک تن را گرفته و یک تن دیگر را زخمی کردند. هیچ اطلاعاتی درباره تعداد اعضای این گروه خرابکار اوکراینی که وارد منطقه بریانسک شده‌اند یا تعداد گروگان‌ها وجود ندارد.

دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین در کنفرانسی خبری به خبرنگاران گفت: ما درباره حمله تروریست‌ها صحبت می‌کنیم. در حال حاضر اقدامات برای منهدم کردن این تروریست‌ها اتخاذ شده‌اند. در عرصه بین‌المللی، تلاش کرده و می‌کنیم تا توجه جامعه جهانی را به حملات تروریستی که این افراد انجام می‌دهند، جلب کنیم.

وی همچنین گفت، اطلاع ندارد که آیا این حمله در منطقه بریانسک بر تغییرات در وضعیت حمله روسیه به اوکراین تاثیر خواهد گذاشت یا خیر.

پسکوف اعلام کرد، امروز شورای امنیت روسیه قصد ندارد در رابطه با این حمله تشکیل جلسه دهد. اعضای دائم این شورا فردا (جمعه) جلسه‌ای تشکیل خواهند داد.

سخنگوی کرملین همچنین تاکید کرد، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه دائما گزارشاتی را از روسای آژانس‌های امنیتی در ارتباط با این حمله دریافت می‌کند.

وی افزود: پوتین در کرملین است و دائما گزارشاتی را از سوی آژانس‌های امنیتی دریافت می‌کند. به ویژه الکساندر بورتنیکو، رئیس سرویس امنیت فدرال، سرگئی شویگو، وزیر دفاع و ویکتور زولوتف، رئیس گارد ملی روسیه به پوتین گزارش می‌دهند. ما در حال مذاکره پیرامون این حمله هستیم.

پسکوف تصریح کرد: جزئیات مربوط به عملیات از بین بردن تروریست‌ها در منطقه بریانسک از طریق نیروهای امنیتی گزارش خواهد شد. تحقیقات آتی همه ابعاد این ماجرا را روشن خواهد کرد.

پسکوف همچنین اعلام کرد، پوتین به خاطر وضعیت فوق‌العاده در منطقه بریانسک، سفر به منطقه استاوروپل را لغو کرد.

خود پوتین نیز در سخنانی گفت اقدام صورت گرفته در بریانسک تروریستی بوده است./ایسنا

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت

دیگر رسانه ها