اخبار جنگ اوکراین | بازدید وزیر دفاع روسیه از واحدهای نظامی در جنگ با اوکراین

کد خبر: 1208574

وزیر دفاع روسیه امروز از واحدهای نظامی مستقر در جبهه‌ های جنگ با اوکراین بازدید کرد.

اخبار جنگ اوکراین | بازدید وزیر دفاع روسیه از واحدهای نظامی در جنگ با اوکراین

وزیر دفاع روسیه امروز از واحدهای نظامی مستقر در جبهه‌ های جنگ با اوکراین بازدید کرد.

به نقل از خبرگزاری آناتولی، «سرگئی شویگو» وزیر دفاع روسیه امروز شنبه از واحدهای نظامی مستقر در جبهه‌های جنگ با اوکراین در جنوب این کشور بازدید کرد.

بر اساس بیانیه صادره از سوی وزارت دفاع روسیه، شویگو از پست فرماندهی پیشروی واحدهای نظامی «شرق» در جهت جنوب دونتسک بازدید و اطلاعاتی از وضعیت فعلی و اقدامات ارتش دریافت کرد.

وی در این بازدید با اشاره به اهمیت استقرار ایمن و سازماندهی همه جانبه نیروها، بر اهمیت سلامت و کار در پشت جبهه نیز تاکید کرد.

علاوه بر این، شویگو به برخی از سربازان روسی نیز مدال اعطا کرد.

شبکه تلویزیونی یورو نیوز هم در این خصوص گزارش داد: در تصاویر ویدیویی وزارت دفاع روسیه، شویگو در حال پرواز با یک فروند بالگرد دیده می‌شود. وی سپس بدون کلاه ایمنی یا جلیقه ضد گلوله در حال دیدار با یک نظامی ارشد روس در مقابل ساختمان های تخریب شده به تصویر کشیده شده است.

در بخش دیگری از این ویدئو نیز وزیر دفاع روسیه در حال اهدا مدال به سربازان کشورش نمایش داده است./مهر

 اوکراین: هنوز کنترل باخموت را در اختیار داریم

سخنگوی نیروهای مسلح اوکراینی روز شنبه تاکید کرد که اوضاع در شهر باخموت سخت است اما کنترل این شهر همچنان در اختیار نیروهای اوکراینی است.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، سخنگوی نیروهای مسلح اوکراینی روز شنبه تاکید کرد که اوضاع در شهر باخموت سخت بوده اما کنترل این شهر همچنان در اختیار نیروهای اوکراینی است.

رکن اطلاعاتی ارتش انگلیس نیز شنبه (چهام مارس) اعلام کرد نیروهای اوکراینی با فشار شدید و فزاینده از طرف ارتش روسیه برای دفاع از باخموت مواجه هستند.

ارتش انگلیس اعلام کرد دو پل کلیدی در باخموت در ۳۶ ساعت گذشته تخریب شده‌اند و افزود مسیرهای تدارکاتی تحت کنترل اوکراین به خارج از شهر به طور فزاینده‌ای محدود شده است.

طبق این گزارش، توپخانه روسیه جمعه آخرین مسیرهای خروجی را با هدف تکمیل محاصره این شهر در هم کوبید.

پیش‌تر هم ارتش اوکراین و موسسه مطالعات جنگ تایید کردند نیروهای روسیه در داخل شهر اوکراینی باخموت در حال پیشروی هستند.

«این شهر کوچک شرقی در آستانه سقوط به نظر می‌رسد. کنترل بر آن نشان‌دهنده پیشرفت نیروهای روس است و همچنین برای آن‌ها سکوی پرشی به منظور هدف قرار دادن مناطق شهری بیشتر در غرب (اوکراین) خواهد بود».

ستاد کل ارتش اوکراین پنجشنبه (دوم مارس) اعلام کرد «در جهت باخموت، دشمن به پیشروی ادامه می‌دهد» و افزود نیروهای روس نه فقط در حومه شهر بلکه در داخل آن حضور دارند.

روسیه اعلام کرده تسلط بر باخموت راه را برای کنترل کامل بر باقی منطقه صنعتی راهبردی دونباس هموار می‌کند.

 

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت

دیگر رسانه ها