واکنش کرملین به پیشنهادات صلح پکن

کد خبر: 1209220

سخنگوی ریاست جمهوری روسیه می گوید این کشور به اهداف خود از طریق عملیات نظامی در اوکراین دست می یابد.

واکنش کرملین به پیشنهادات صلح پکن

سخنگوی ریاست جمهوری روسیه می گوید این کشور به اهداف خود از طریق عملیات نظامی در اوکراین دست می یابد.

به نقل از اسپوتنیک، سخنگوی ریاست جمهوری روسیه چشم انداز کنونی برای برگزاری مذاکرات صلح با اوکراین را روشن نمی داند.

«دیمیتری پسکوف» سخنگوی کرملین روز سه‌شنبه اعلام کرد از دیدگاه روسیه هیچ پیش‌نیازی برای صلح در اوکراین وجود ندارد.

سخنگوی ریاست جمهوری روسیه در جمع خبرنگاران در خصوص پیشنهادات صلح ارائه شده از سوی پکن گفت: عملیات ویژه نظامی روسیه در اوکراین ادامه دارد. در این شرایط هیچ پیش نیازی برای گذار به صلح وجود ندارد. بنابراین روسیه با ادامه عملیات ویژه به اهداف خود دست یافته است.

پسکوف درادامه یادآور شد که چین به عنوان یک کشور بزرگ و قدرتمند می‌تواند نظر خود را در مورد مشکلاتی که در دستور کار جهانی قرار دارد، ارائه کند و روسیه هم پیشنهادات اارئه شده از سوی طرف چینی را مورد توجه بسیار قرار می دهد.

سخنگوی کرملین در در پاسخ به این سوال که این موضوع در مذاکرات آتی بین «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه و «شی جین پینگ» همتای چینی وی مطرح می شود یا خیر، گفت که دو کشور ارتباط خود را در سطوح مختلف حفظ کرده اند و سران دو کشور گفتگوی جدی و قابل اعتمادی با همدیگر دارند.

پوتین ۲۴ فوریه ۲۰۲۲(۵ اسفند ۱۴۰۰) به درخواست سران جمهوری‌های دونباس، دستور آغاز عملیات نظامی روسیه در اوکراین را صادر کرد. جمهوری‌های دونتسک و لوهانسک و مناطق زاپروژیا و خرسون از ۲۳ تا ۲۷ سپتامبر (اول تا پنجم مهر) برای پیوستن به روسیه همه‌پرسی برگزار و اکثریت رای‌دهندگان با الحاق این مناطق به روسیه موافقت کردند.

شویگو: اوکراین مردم خود را فدای رضایت غرب می کند

وزیر دفاع روسیه اعلام کرد اوکراین برای کسب رضایت غرب غیر نظامیان خود را فدا می کند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از تاس، وزیر دفاع روسیه از افزایش شمار تلفات نظامیان اوکراین در نبرد با این کشور خبر داد.

«سرگئی شویگو» وزیر دفاع روسیه روز سه شنبه اعلام کرد که میزان تلفات سربازان اوکراین در ماه فوریه ۴۰ درصد افزایش یافته است.

وزیر دفاع روسیه در کنفرانسی مشترک با فرماندهان ارشد نیروهای مسلح روسیه تاکید کرد: رشد قابل توجهی در تلفات پرسنل نیروهای مسلح اوکراین رخ داده است. تنها در ماه فوریه، آنها بیش از ۴۰ درصد در مقایسه با ماه قبل نیرو از دست داده اند و به طور کلی تلفات آنها به بیش از ۱۱ هزار سرباز رسیده است.

شویگو در ادامه افزود که موضوع تعجب آور این است که چگونه رژیم کی یف به مردم خود اهمیت نمی دهد و برای خشنود کردن طرف غربی به بهای جان انسان ها عمل می کند.

وزیر دفاع روسیه در عین حال یادآور شد که همچنان حفظ جان و سلامت نظامیان و غیرنظامیان اولویت نیروهای مسلح روسیه است.

وی تاکید کرد که نیروهای روسی به انجام ماموریت های نظامی خود به عنوان بخشی از عملیات ویژه در اوکراین ادامه خواهند داد.

شویگو در بخشی از اظهارات خود به بخشی از استراتژی آمریکا برای شکست روسیه با توسل به تسلیحات نظامی اشاره کرد و گفت افزایش ارسال تسلیحات به کی یف اما دستاوردی در میدان نبرد نصیب اوکراین نکرده است.

پیش از این نیز یان گاگین، یکی از معاونین دنیس پوشیلین، سرپرست جمهوری خلق دونتسک که از سوی مسکو منصوب شده، گفت که اوکراین باوجود تلفات سنگینی که هر روز در شهر باخموت متحمل می‌شود، همچنان به اعزام نیرو به این شهر ادامه می‌دهد.

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت

دیگر رسانه ها