روایت «انریکه مورا» از دیدار با علی باقری

کد خبر: 1228791

معاون مسؤول سیاست خارجی اتحادیه اروپا اعلام کرد دیروز و امروز گفت‌وگوهای فشرده‌ای با معاون سیاسی وزیر امور خارجه در دوحه قطر داشته است.

روایت «انریکه مورا» از دیدار با علی باقری

«انریکه مورا» معاون مسؤول سیاست خارجی اتحادیه اروپا اعلام کرد دیروز و امروز گفت‌وگوهای فشرده‌ای با «علی باقری‌کنی» معاون سیاسی وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران درباره موضوعات مختلف در دوحه قطر داشته است. 

او در توییتی در خصوص این دیدار افزود با باقری درباره «طیفی از موضوعات دشوار دوجانبه، منطقه‌ای و بین‌المللی از جمله مسیر پیش‌رو درباره برجام» گفت‌وگو کرده است. 

به گفته مورا، دو طرف همچنین درباره موضوعات مرتبط با منطقه خلیج فارس شامل «استراتژی اتحادیه اروپا، نماینده ویژه جدید اتحادیه اروپا در امور منطقه خلیج فارس و توافق ایران و عربستان سعودی تبادل‌نظر خوبی داشتند».

باقری پیش از توییت مورا، در توییتی با انتشار عکسی از دیدارش با وی اعلام کرد: جلسه‌ای جدی و سازنده با انریکه مورا در دوحه داشتم. در مورد طیفی از موضوعات از جمله مذاکرات رفع تحریم‌ها به بحث و تبادل‌نظر پرداختیم.

برخی منابع غربی شب گذشته به‌صورت غیررسمی خبر داده بودند باقری و مورا قرار است شامگاه سه‌شنبه و همچنین امروز چهارشنبه در دوحه پایتخت قطر با یکدیگر دیدار و گفت‌وگو کنند.

معاون سیاسی وزیر امور خارجه ۲۳ خرداد هم از دیدار و گفت‌وگو با همتایان خود از سه کشور فرانسه، آلمان و انگلیس در ابوظبی خبر داد و گفت: «در مورد طیفی از موضوعات و نگرانی‌های متقابل باهم گفت‌وگو کردیم».

علی باقری چندی پیش نیز با مدیران سیاسی سه کشور اروپایی در اسلو (نروژ) دیدار و گفت‌وگو کرد. وی دوم فروردین در توئیتی درباره این دیدار نوشت: با مدیران سیاسی سه کشور اروپایی در اسلو نشستی داشتم. طیفی از موضوعات مورد علاقه و نگرانی متقابل را مورد بحث قرار دادیم. هیچ فرصتی را برای روشن کردن دیدگاه‌هایمان و هشدار نسبت به برخی سوءمحاسبه‌ها از دست نمی‌دهیم. در پیشبرد منافع ملی خود از جمله از طریق دیپلماسی مصمم هستیم.

ناصر کنعانی سخنگوی دستگاه دیپلماسی دوشنبه ۲۲ خرداد در نشست هفتگی با خبرنگاران درباره مذاکرات رفع تحریم‌ها گفت: درباره برجام و مذاکرات هسته‌ای دیدگاه‌های اصولی، روشن و اعلام شده‌ای داریم. جمهوری اسلامی ایران ضمن اینکه سیاست خنثی‌سازی تحریم‌ها را با تکیه بر ظرفیت‌های داخلی و روابط گسترده رو به تزاید با همسایگان و کشورهای دوست در سرلوحه کار خودش قرار داده، هیچگاه فرآیندهای دیپلماتیک را با هدف رفع تحریم‌های ظالمانه متوقف نکرده و همچنان ادامه می‌دهد.

وی افزود: بر همان مبنا تبادل پیام‌ها و رایزنی‌های دیپلماتیک با طرف‌های مقابل در سطوح مختلف از طریق طرف‌های واسطه و کشورهای دوست و دارای رابطه نزدیک با طرف‌های مقابل ما ادامه داشته و دارد./فارس

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

سایر رسانه ها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها