بازداشت ۳۸۰ فلسطینی از جمله ۴۵ کودک و ۱۰ زن

کد خبر: 1230920

یک مرکز مطالعات فلسطینی اعلام کرد که نظامیان ارتش رژیم صهیونیستی تنها در ماه گذشته میلادی ۳۸۰ فلسطینی از جمله، ۴۵ کودک و ۱۰ زن فلسطینی را بازداشت کرده‌اند.

بازداشت ۳۸۰ فلسطینی از جمله ۴۵ کودک و ۱۰ زن

یک مرکز مطالعات فلسطینی اعلام کرد که نظامیان ارتش رژیم صهیونیستی تنها در ماه گذشته میلادی ۳۸۰ فلسطینی از جمله، ۴۵ کودک و ۱۰ زن فلسطینی را بازداشت کرده‌اند.

به نقل از فلسطین الیوم، مرکز مطالعات اسرای فلسطین، امروز یک‌شنبه اعلام کرد که رژیم صهیونیستی در ادامه سیاست بازداشت‌های پرتعداد فلسطینیان، تنها در ماه گذشته میلادی، ۳۸۰ فلسطینی از جمله ۴۵ کودک و ۱۰ زن فلسطینی را بازداشت کرده‌اند. در میان کودکان فلسطینی بازداشت شده، سن ۳ کودک حتی به ۱۴ سال هم نمی‌رسد!

این مرکز، در گزارش ماهیانه خود اعلام کرد که اشغالگران صهیونیست در ماه گذشته میلادی خانه ۳ تن از اسرای فلسطینی را در نابلس و رام‌الله، با مواد منفجره ویران کردند.

بر اساس این گزارش، دادگاه‌های رژیم صهیونیستی طی ماه گذشته میلادی، دو اسیر فلسطینی را به اتهام اجرای عملیات ضد صهیونیست‌ها به حبس ابد و جریمه نقدی محکوم کرده‌اند.

بیشترین تعداد بازداشت‌شدگان فلسطینی در ماه گذشته میلادی متعلق به اهالی قدس با آمار ۱۳۵ بازداشتی از جمله چندین کودک و زن بوده است. همچنین چندین تن از اهالی قدس، به منع از حضور در مسجدالاقصی و حبس خانگی محکوم شده‌اند. پس از قدس، بیت لحم با ۹۰ بازداشتی، در رتبه دوم از نظر تعداد فلسطینیان بازداشتی در ماه گذشته میلادی قرار دارد.

در این میان نظامیان ارتش رژیم صهیونیستی در ماه گذشته میلادی، ۹ فلسطینی ساکن غزه، از جمله ۵ ماهی‌گیر فلسطینی را بازداشت کردند که یک تن از آنان با تیراندازی نظامیان صهیونیست مصدوم شده است./مهر

تداوم تعرض‌های وحشیانه شهرک‌نشینان صهیونیست به کرانه باختری

تعرض‌ها و جنایات وحشیانه صهیونیست‌ها در حق فلسطینیان تمامی ندارد و هر روز شاهد تعرض و جنایتی دیگر از سوی آنان هستیم.

به نقل از فلسطین الیوم، امروز یک‌شنبه، شهرک‌نشینان صهیونیست با حمله به یک کامیون فلسطینی، آن را به آتش کشیدند.

منابع محلی اعلام کردند که این کامیون فلسطینی در حال حرکت در مسیر میان روستاهای عوریف و عصیره در جنوب نابلس واقع در کرانه باختری بوده، که در نتیجه پرتاب کوکتل مولوتوف از سوی شهرک‌نشینان صهیونیست دچار حریق می‌شود.

از سوی دیگر نظامیان ارتش رژیم صهیونیستی نیز، عصر امروز دو جوان فلسطینی را در طوباس واقع در جنوب نابلس و اردوگاه بلاطه در شرق نابلس، بازداشت کردند. همچنین صهیونیست‌ها با یورش به منزل یک جوان فلسطینی دیگر در شهر الخلیل، نسبت به بازداشت وی اقدام کردند.

همچنین منابع فلسطینی گزارش دادند که امروز، یک‌شنبه، ۱۵۸ شهرک‌نشین صهیونیست با حمایت نظامیان ارتش رژیم صهیونیستی مسجدالاقصی و محوطه آن را مورد تعرض قرار دادند.

این در حالی است که در روزهای اخیر، نظامیان ارتش رژیم صهیونیستی اقدام سخت‌گیرانه‌ای را در ورودی‌های این مکان مقدس، به اجرا گذاشته‌اند و فلسطینیان را در مسجدالاقصی به دقت مورد بازرسی قرار دادند.

در همین راستا، صهیونیست‌ها در روز عید قربان، ۷ ورودی مسجدالاقصی را بستند و تنها ۳ ورودی را جهت ورود فلسطینیان به مسجدالاقصی باز گذاشته بودند؛ اقدامی که با هشدار فعالان فلسطینی نسبت طرح شوم صهیونیست‌ها جهت اجرای محدودیت‌های بیشتر و کاهش حضور شبانه‌روزی فلسطینیان در مسجدالاقصی روبرو شد.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

سایر رسانه ها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها