انفجار بمب در پاکستان با حداقل 20 کشته و 50 مجروح

کد خبر: 1235897

وقوع انفجار تروریستی در جریان یک راهپیمایی در شمال غربی پاکستان منجر به کشته شدن دستکم 20 نفر و جراحت 50 نفر شد.

 انفجار بمب در پاکستان با حداقل 20 کشته و 50 مجروح

وقوع انفجار تروریستی در جریان یک راهپیمایی در شمال غربی پاکستان منجر به کشته شدن دستکم 20 نفر و جراحت 50 نفر شد.

 منابع خبری بعد از ظهر روز یکشنبه از انفجار بمبی در یک مراسم سیاسی در شمال غربی پاکستان خبر دادند.

به گزارش منابع خبری، در نتیجه این انفجار که در راهپیمایی حمایتی از یک شخصیت سیاسی-مذهبی این کشور در شمال غربی پاکستان رخ داد تا لحظه گزارش خبر ۲۰ نفر کشته و بیش از ۵۰ نفر مجروح شدند.

بلوچستان و شمال غربی استان «خیبر پختونخوا» هم مرز با افغانستان، اخیرا شاهد افزایش چشمگیر حملات شبه نظامیان بوده‌اند. در این خشونت‌ها از آغاز سال ۲۰۲۳ تاکنون صدها نفر که عمدتا نیروهای امنیتی هستند، در بمبگذاری‌های انتحاری و سایر حملات جان خود را از دست داده‌اند.

روزنامه پاکستانی «داون» نوشت، در انفجاری که روز یکشنبه در همایش «جمعیت علمای اسلام فضل» در ناحیه «باجور» در  «خیبر پختونخوا» رخ داد، دستکم ۲۰ نفر کشته و بیش از ۵۰ نفر زخمی شدند.

یکی از مقامهای پاکستانی گفت که  یکی از رهبران اصلی این جنبش در این انفجار کشته شد.مجروحان این حادثه تروریستی به بیمارستان‌ها انتقال یافته اند. آمبولانس‌ها در حالی به محل رسیده‌اند که شمار بسیاری از پلیس منطقه را محاصره کرده‌اند.

رهبر این جنبش با بیان اینکه حادثه امروز حمله به بشریت بود، گفت: «این انفجار را محکوم می‌کنم و می خواهم به مردم پیام بدهم که این جهاد نیست بلکه تروریسم است.»

ارتش پاکستان اعلام کرده که در عملیات ضد تروریستی در سال جاری در مجموع ۱۴۱ پرسنل امنیتی کشته و ۱۲۲ نفر زخمی شده‌اند ارتش پاکستان اخیرا نیز از کمین تروریست‌ها علیه نیروهای امنیتی  و کشته و مجروح شدن چند نظامی در ایالت  «بلوچستان» در جنوب غربی پاکستان خبر داد./فارس

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

سایر رسانه ها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها