موضع اردوغان درباره افزایش تنش‌ بین باکو و ایروان

کد خبر: 1243682

با افزایش تنش‌ها و گمانه‌زنی‌ها درباره احتمال رویارویی نظامی بین باکو و ایروان، رئیس‌جمهور ترکیه اعلام کرد که خواستار آرامش بین دو طرف است.

موضع اردوغان درباره افزایش تنش‌ بین باکو و ایروان

به نقل از میدل‌ایست‌آی، رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه اعلام کرد در بحران قره‌باغ، آنکارا خواستار آرامش بین ارمنستان و جمهوری آذربایجان است.

اردوغان در این‌باره گفت: برگزاری انتخابات در قره‌باغ برداشتن گام درستی نیست. اتحادیه اروپا از این اقدام حمایت نمی‌کند. من امروز با علی‌اف (رئیس‌جمهور جمهوری آذربایجان) تلفنی گفت‌وگو کردم و فردا هم با پاشینیان گفت‌وگو خواهم کرد و به او می‌گویم که نباید از این اقدام (انتخابات) حمایت کند.

وزارت امور خارجه ترکیه دیروز شنبه نیز با انتشار بیانیه‌ای برگزاری انتخابات در منطقه قره باغ را محکوم کرد. در بیانیه صادره از سوی وزارت خارجه ترکیه با ادعای اینکه چنین اقداماتی به معنای ضربه به گفتگوهای صلح میان باکو و ایروان است، آمده است: برگزاری انتخابات ساختگی توسط نیروهای ارمنستانی که به صورت غیرقانونی کنترل منطقه قره باغ را در اختیار دارند، تلاشی دیگر به منظور مشروع نشان دادن وضعیت خلاف حقوق بین الملل موجود در منطقه به شمار می‌رود.

وزارت خارجه ترکیه همچنین در بیانیه خود اضافه کرده که چنین اقداماتی در تضاد آشکار با قطعنامه‌های شورای امنیت سازمان ملل و تصمیمات سازمان امنیت و همکاری اروپا است. در این بیانه با محکومیت برگزاری انتخابات در منطقه قره باغ می‌افزاید: ترکیه این انتخابات غیرمشروع که در تضاد آشکار با حق حاکمیتی و تمامیت ارضی (جمهوری) آذربایجان برگزار می‌شود را به رسمیت نمی‌شناسد. سازمان ملل و جامعه جهانی را نیز به اتخاذ رویکرد مناسب نسبت به این اقدام غیرقانونی دعوت می‌کنیم./مهر

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

سایر رسانه ها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها