هشدار متفاوت وزیر خارجه پیشین انگلیس به کاخ سفید

کد خبر: 1245414

وزیر خارجه پیشین انگلیس هشدار داد، در صورت ورود مجدد دونالد ترامپ به کاخ سفید، لندن باید برای یک «شوک و هرج و مرج» آماده باشد.

هشدار متفاوت وزیر خارجه پیشین انگلیس به کاخ سفید

وزیر خارجه پیشین انگلیس هشدار داد، در صورت ورود مجدد دونالد ترامپ به کاخ سفید، لندن باید برای یک «شوک و هرج و مرج» آماده باشد.

ویلیام هیگ، وزیر خارجه اسبق انگلیس در مطلبی برای روزنامه تایمز، بازگشت دونالد ترامپ به کاخ سفید را ۵۰ - ۵۰ دانست.

ویلیام هیگ به کسب و کارها و همچنین سایر کشورهای غربی هشدار داد که نباید منتظر بمانند و ببینند آیا ترامپ، رئیس‌جمهوری پیشین آمریکا که تنها یک دور در کاخ سفید ماندنی شد، در کارزار انتخاباتی دوباره خود موفق می‌شود یا خیر.

این دیپلمات سابق انگلیسی همچنین هشدار داد، ترامپ افراد «ضعیف و بی‌اراده» را در مناصب اف.بی.آی و سایر مشاغل رده بالا جای می‌دهد و نهادهای آمریکایی «به شدت آسیب‌دیده» را به مخاطره می‌اندازد. به گفته او، ترامپ «حتی می‌تواند حمایت آمریکا از اوکراین را متوقف کرده، با ناتو به هم بزند، باز عاشق دیکتاتورهای جهانی شود یا از سیاست‌های آب و هوایی آمریکا کنار برود.»

ویلیام هیگ همچنین گفت: «مجموعه‌ای از این موارد به تنهایی می‌تواند بزرگترین تحول ژئوپلیتیکی از زمان پایان جنگ سرد باشد. کشورهایی چون روسیه و چین دارند خودشان را برای بازگشت ترامپ به قدرت آماده می‌کنند.»

این وزیر خارجه اسبق انگلیس افزود: «ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه با زمان بازی می‌کند و امیدوار است که با بازگشت دوباره ترامپ به عنوان رئیس جمهوری ایالات متحده، وحدت غرب در مورد اوکراین از هم بپاشد، در حالیکه چین سیگنال‌های مبهم و نامنظم از کاخ سفید را فرصتی برای به دست گرفتن کنترل تایوان خواهد دید.»

این سیاستمدار انگلیسی همچنین گفت: «مستبدان جهان خودشان را برای بازگشت ترامپ به عرصه قدرت آماده می‌کنند. از آنجا که دیکتاتورهای جهان خود را برای بازگشت او آمده می‌کنند، ملت‌های آزاده باید وحدت خود را تسریع و تقویت کنند تا در صورت بروز هرگونه رویدادی، محکم بمانند.»/ایسنا

۲

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

سایر رسانه ها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها