سفر عضو ارشد حماس به سوریه با وساطت حزب الله

کد خبر: 730423

یک روزنامه عرب زبان با اشاره به تلاش جنبش مقاومت اسلامی حماس برای بهبود روابط با دولت دمشق، اعلام کرد: اخیرا یک عضو ارشد حماس با وساطت حزب الله به دمشق رفته است.

خبرگزاری مهر: روزنامه عرب زبان رأی الیوم نوشت: اخیرا یکی از اعضای ارشد جنبش مقاومت اسلامی حماس فلسطین به دمشق سفر کرده است.

بر اساس این گزارش، این روزنامه ادامه داد: وی در جریان سفر به دمشق و دیدار با مقامات عالی رتبه سوریه درباره چگونگی بازگشت روابط میان دوطرف به حالت عادی بحث و تبادل نظر کرده است.

رأی الیوم همچنین نوشت: سفر این عضو ارشد جنبش مقاومت اسلامی حماس به سوریه با وساطت حزب الله لبنان انجام شد.

رأی الیوم همچنین با اشاره به واکنش مقامات سوری به اقدام حماس نوشت: مقامات سوری پاسخ سریعی به جنبش حماس ندادند و هرگونه پاسخ به این جنبش مقاومت فلسطینی را به آینده موکول کردند.

این روزنامه عرب زبان همچنین افزود: اخیرا علاوه بر حزب الله لبنان طرف های دیگری از بهبود روابط میان دمشق و حماس حمایت کرده و برای آن تلاش می کنند که ازجمله می توان به جمهوری اسلامی ایران اشاره کرد.

رأی الیوم ادامه داد: این درحالی است که دستگاه اطلاعاتی مصر نیز از تقویت روابط دمشق و حماس حمایت می کند. سفر هیأت عالیرتبه حماس به مصر و دیدار آن با مقامات عالیرتبه این کشور نمی تواند با تلاش های اخیر برای بهبود روابط دمشق و حماس، بی ارتباط باشد.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت