خبر لاوروف از همکاری بدون مشکل روسیه و آمریکا

کد خبر: 730518

«سرگئی لاوروف» وزیر امور خارجه روسیه امروز جمعه اعلام کرد، هیچ مشکلی در همکاری‌ها میان روسیه و آمریکا در زمینه سوریه وجود ندارد.

خبرگزاری فارس: وزیر امور خارجه روسیه گفته است که هیچ مشکلی در همکاری‌ها میان روسیه و آمریکا در خصوص سوریه وجود ندارد.

«سرگئی لاوروف» وزیر امور خارجه روسیه امروز جمعه اعلام کرد، هیچ مشکلی در همکاری‌ها میان روسیه و آمریکا در زمینه سوریه وجود ندارد.

بنا بر گزارش خبرگزاری «تاس»، تمام جامعه بین‌المللی به تقویت همکاری‌ها میان روسیه و آمریکا علاقه‌مند است.

دیپلمات ارشد روسیه تأکید کرد که مسکو درباره اوضاع فعلی در روابط دوجانبه با آمریکا مبالغه نمی‌کند. «ما متوجه هستیم که این مرحله به پایان می‌رسد. من مطئنم که خرد و عملگرایی مردم آمریکا سرانجام پیروز خواهد شد».

وی افزود: «ما مشکلات بسیاری داریم که باید به صورت مشترک به آن رسیدگی کنیم. نه تنها کشورهای ما بلکه کل جامعه بین‌المللی علاقه‌مند به حل این مشکلات است».

لاوروف در ادامه از همکاری‌ها میان روسیه و آمریکا در سوریه به عنوان یک نمونه یاد کرد و گفت:‌«این یک نمونه از این امر است که چطور می‌توان بر اختلافات غلبه کرد و بر اهداف مشترک متمرکز شد».

وزیر امور خارجه روسیه در پایان تصریح کرد: نما تلاش‌ها برای مطرح کردن اتهامات علیه روسیه در خصوص هر موضوع منفی که در آمریکا اتفاق می‌افتد را شدیدا تقبیح می‌کنیم و فکر می‌کنم که هر عقل سلیمی می‌تواند تشخیص دهد که این اتهامات بی‌اساس است».

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت