استعفاء شهردار آنکارا به علت فشار اردوغان

کد خبر: 740224

شهردار آنکارا به علت فشارهای رجب طیب اردوغان کناره گیری می کند.

باشگاه خبرنگاران: ملیح گوکچک شهردار باسابقه آنکارا روز دوشنبه به دنبال تحت فشار قرار گرفتن از سوی رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه اعلام کرد از سمت خود کناره گیری می کند.

گوکچک 68 ساله که از سال 1994 شهردار آنکارا است یکی از سه شهردار بانفوذ در ترکیه است که از سوی اردوغان تحت فشار فزاینده ای قرار دارد.

گوکچک پس از دیدار با اردوغان در کاخ ریاست جمهوری در حساب کاربری خود در شبکه اجتماعی توئیتر نوشت انشاءالله اعضای شورای شهر را روز شنبه در شهرداری جمع می کنم تا با آنها که دوستانم هستند خداحافظی کنم و از سمت خود استعفا بدهم.

رجب آلتپه شهردار بورسا هم روز دوشنبه از استعفای خود خبر داد و به این ترتیب تنها ادیپ اوگور شهردار بالیکسیر به عنوان یکی از سه شهردار تحت فشار از جانب اردوغان تاکنون به طور رسمی از استعفای خود خبری منتشر نکرده است.

اردوغان که بارها اعلام کرده است بخش هایی از حزب از خستگی مفرط رنج می برند به دنبال ترمیم حزب حاکم عدالت و توسعه پیش از انتخابات سال 2019 میلادی است.

اردوغان هفته گذشته آشکارا از استعفای شهردار آنکارا به درخواست وی خبر داد.

اردوغان گفت اقدامات لازم در بازه زمانی کوتاهی انجام خواهند شد؛ وی همچنین به شهرداران هشدار داد در صورت مقاومت در برابر استعفا با اقدامات مقتضی حزب روبرو خواهند شد.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

تازه های سایت

دیگر رسانه ها