روسیه موشک‌های بالستیک آزمایش کرد

کد خبر: 741493

وزارت دفاع روسیه با انتشار بیانیه ای اعلام کرد: مسکو چندین فروند موشک بالستیک را از زمین، هوا و دریا آزمایش کرده که این بخشی از برنامه هسته ای راهبردی این کشور به شمار می رود.

خبرگزاری تسنیم: وزارت دفاع روسیه از آزمایش چند فروند موشک بالستیک از زمین، دریا و هوا خبر داده است.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، وزارت دفاع روسیه با انتشار بیانیه ای اعلام کرد: مسکو چندین فروند موشک بالستیک را از زمین، هوا و دریا آزمایش کرده که این بخشی از برنامه هسته ای راهبردی این کشور به شمار می رود.

وزارت دفاع روسیه افزود: یک فروند موشک بالستیک قاره پیمای "توپل" از منطقه پلستسک در شمال غرب روسیه آزمایش شده و 3 فروند موشک بالستیک دیگر نیز از 2 فروند زیردریایی هسته ای شلیک شده است. دو موشک بالستیک از دریای اختسک در شمال ژاپن و دیگری از دریای بارنتس شلیک شده است.

وزارت دفاع روسیه اعلام کرد: نیروهای مسلح یک تمرین را با هدف مدیریت نیروهای راهبردی هسته ای انجام داده است.

بمب افکن های راهبردی توپولف 160 و توپولف 95 ام سی نیز از چندین پایگاه هوایی روسیه برخاسته و موشک های کروز به سوی اهدافی در روی زمین در منطقه کامچاتکا در شرق روسیه شلیک کرده اند. ارتش روسیه موفق شده است به همه اهداف این مانور آموزشی دست یابد.

روسیه اوایل سپتامبر نیز مانورهای مشترک نظامی با بلاروس انجام داده است که این مساله موجب نگرانی لهستان و کشورهای بالتیک شده است.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

تازه های سایت