روسیه قصد ندارد وارد مسابقه تسلیحاتی جدید با آمریکا شود

کد خبر: 763028

سناتور بلندپایه روس تاکید کرد، این کشور قصد تشدید مسابقه تسلیحاتی با آمریکا را نداشته و تنها درصدد تقویت توان دفاعی و توسعه صنایع نظامی خود است.

روسیه قصد ندارد وارد مسابقه تسلیحاتی جدید با آمریکا شود

خبرگزاری تسنیم: "ویکتور بوندارییف" رئیس کمیته امور دفاع و امنیت شورای فدراسیون (سنای) روسیه در گفت‌وگو با خبرگزاری «تاس» تاکید کرد که این کشور اصلا قصد ندارد مسابقه تسلیحاتی با آمریکا را تشدید کند.

وی گفت: «روسیه نه قصد دارد مسابقه تسلیحاتی با آمریکا را تشدید کند و نه قصد دارد به کشور دیگری حمله کند و به همین دلیل نباید انتظار افزایش وخامت اوضاع را داشت. اگر مسابقه تسلیحاتی بین دو کشور در حال تشدید شدن است، این به خاطر اقدامات طرف آمریکایی است. البته پیش بینی شکل و سطح گسترش آن فعلا بسیار دشوار است.»

این سناتور روس یادآور شد که نظامیان آمریکایی در حال کار به روی تسلیحات مدرن صوتی و نفوذکننده هستند و موشک‌های کروز «Х-51» ازهم اکنون آزمایش شده است. آنها تهدید می کنند که از پیمان نابودسازی موشک‌های دارای بردکوتاه و متوسط خارج خواهند شد، توان هسته‌ای خود را افزایش داده اند. هرچند توانایی نظامی روسیه قادر است حتی بر تسلیحات مدرن صوتی آمریکایی نیز فایق آیند.»

به گفته بوندارییف، البته روسیه روی پاسخگویی به حملات احتمالی متمرکز نشده است، بلکه تنها تلاش می کند تا توان تدافعی خود را تقویت کرده و از جدیدترین تسلیحات و تجهیزات نظامی برخوردار باشد.

این مقام پارلمانی یادآور شد که برنامه جدید تسلیحاتی دولت که برای 10 سال آینده، یعنی تا سال 2027 تنظیم شده، نشان دهنده وظایف بنیادین روسیه در این راستاست و قصد رقابت با طرف آمریکایی را ندارد. این برنامه شامل افزایش نیروهای مسلح متخصص، توسعه صنایع دفاعی، تقویت توان بالقوه ساختارهای ارتش، تجهیز و مدرنیزه سازی تسلیحاتی نیروهای نظامی و بالابردن میزان آمادگی رزمی آنهاست.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت