دختر حاکم دوبی کجاست؟ +عکس

کد خبر: 809597

سازمان حقوق بشر جهانی در بیانیه‌ای از حاکمان اماراتی خواسته تا فورا محل حضور «لطیفه بن محمد آل مکتوم» دختر حاکم دبی را مشخص و معرفی کنند تا چنین برداشت نشود که او تحت اقامت اجباری است.

خبرگزاری فارس: مدیر بخش غرب آسیا در سازمان «حقوق بشر جهانی» از حاکمان امارات خواست تا در خصوص سرنوشت دختر حاکم دبی که از این کشور فرار کرده بود شفاف‌سازی کنند. سازمان حقوق بشر جهانی در بیانیه‌ای از حاکمان اماراتی خواسته تا فورا محل حضور «لطیفه بن محمد آل مکتوم» دختر حاکم دبی را مشخص و معرفی کنند تا چنین برداشت نشود که او تحت اقامت اجباری است.
دختر حاکم دبی اسفند ماه سال گذشته در ویدئویی اعلام کرد که از امارات گریخته است. روزنامه دیلی میل انگلیس نیز با انتشار این ویدئو اعلام کرد که «لطیفه بن محمد آل مکتوم» با کمک یک جاسوس سابق فرانسه موفق به فرار شده و اکنون سوار بر کشتی در سواحل هند است و در صورتی بتواند با یکی از وکلایش تماس بگیرد، درخواست پناهندگی به آمریکا می‌دهد. دختر حاکم دبی در این ویدئو اعلام کرد که از سال ۲۰۰۰ به او اجازه خروج از کشور را نداده‌اند و تمام وقت تحت کنترل است. لطیفه در این ویدئو گفت، دو خواهر دیگر از مادر الجزایری‌اش دارد و آن‌ها اجازه داشتن پاسپورت ندارند و بدون اجازه نمی‌توانند از دوبی به جای دیگری بروند. در تاریخ ۱۷ آوریل گذشته سرانجام حاکمان امارات سکوت خود را شکستند، یک منبع نزدیک به حاکمان دبی اعلام کرد که «لطیفه بن محمد آل مکتوم» در دبی به سر می‌برد و مدعی شد که وی در شرایط عالی به سر می‌برد و قضیه فرار او یک موضوع خانوادگی بوده است. اکنون «ساره لیا ویتسن» مدیر اجرایی بخش خاورمیانه «حقوق بشر جهانی» در بیانیه‌ای از حکام امارات خواسته است تا به این شاهزاده اجازه دهد تا با جهان خارج ارتباط برقرار کند و در خصوص شرایط وی توضیح دهد این بیانیه می‌افزاید: اگر وی در بازداشت به سر می‌برد باید حقوق وی بعنوان یک زندانی داده شود و در مقابل یک قاضی مستقل قرار گیرد.
۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت