حماس شایعه پیشنهاد آتش‌بس طولانی با اسرائیل را رد کرد

کد خبر: 810366

سخنگوی جنبش حماس در گفتگو با خبرگزاری آلمان گفت، اظهارات درباره توافق آتش‌بس میان حماس و اسرائیل یا ارائه پیشنهادی در این باره نادرست است و در حال حاضر مطرح نیست.

خبرگزاری دانشجو: جنبش حماس امروز (دوشنبه) شایعات درباره پیشنهاد این جنبش برای آتش‌بس طولانی مدت با رژیم صهیونیستی در مقابل لغو محاصره غزه را تکذیب کرد.
به گزارش رای‌الیوم، عبداللطیف القانوع، سخنگوی جنبش حماس در گفتگو با خبرگزاری آلمان گفت، اظهارات درباره توافق آتش‌بس میان حماس و اسرائیل یا ارائه پیشنهادی در این باره نادرست است و در حال حاضر مطرح نیست. وی افزود، رژیم صهیونیستی به آتش‌بس موجود هم پایبند نیست و از مصر و جامعه بین‌الملل درخواست شده اسرائیل را به این آتش‌بس متعهد کنند، به ویژه اینکه این رژیم کشتار و ارتکاب جنایت در غزه را ادامه می‌دهد. روزنامه هاآرتص در خبری مدعی شده بود حماس از طریق کانال‌های دیپلماتیک متعدد به منظور دستیابی به آتش‌بس طولانی با اسرائیل در مقابل کاهش محاصره غزه پیام‌هایی به این رژیم فرستاده است. این روزنامه مدعی شد، درخواست حماس شامل اجرای پروژه‌های بزرگ اقتصادی و بهبود زیرساخت‌ها در غزه است و پیام‌های ارسالی این جنبش در این‌باره تاکنون پاسخ روشنی از سوی اسرائیل دریافت نکرده است. سال ۲۰۱۴ مصر با هدف پایان دادن به حملات ۵۱ روزه اسرائیل به غزه که منجر به کشته شدن بیش از ۲۰۰۰ فلسطینی شد، ناظر توافق‌نامه آتش‌بس میان گروه‌های فلسطینی و رژیم صهیونیستی بود.
۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت