حماس: اظهارات حمدالله نشانگر دست داشتن او در محاصره غزه است

کد خبر: 854084

جنبش مقاومت اسلامی (حماس) تأکید کرد که اظهارات رامی حمدالله درباره اقدامات دولت وی علیه ۳۵ هزار کارمند دولتی در نوار غزه، تایید رسمی دست داشتن وی در محاصره غزه و ساکنان آن است.

خبرگزاری ایسنا: به نقل از مرکز اطلاع‌رسانی فلسطین، فوزی برهوم، سخنگوی حماس طی بیانیه‌ای خاطرنشان کرد که رامی حمدالله در ایجاد شرایط سخت و فاجعه‌بار در نوار غزه نقش دارد و این نشان می‌دهد که وی و دولتش امین جان و حقوق ساکنان غزه نیستند.

این در حالی است که رامی حمدالله، نخست‌وزیر تشکیلات خودگردان فلسطین مدعی شد که دولت وی هیچ مجازاتی علیه غزه اعمال نکرده است. حمدالله همچنین بار دیگر از جنبش مقاومت اسلامی خواست که شرایط لازم را برای حضور دولت وی در غزه و تحقق آشتی ملی و پایان شکاف داخلی فراهم سازد.

وی مدعی شد که اقدامات اتخاذ شده علیه ۳۵ هزار کارمندان دولتی در غزه موقتی هستند و تمامی حقوق آن‌ها محفوظ است. حمدالله همچنین از حماس خواست مالیات‌های دریافت شده را به طور کامل به دولت تشکیلات رام‌الله تحویل داده و ضمن واگذاری اداره عملی گذرگاه‌های غزه به این دولت، زمینه بازگشت کارمندان قدیمی بر سر کارهایشان، واگذاری دستگاه قضایی و اراضی دولتی را نیز فراهم کند.

نخست‌وزیر تشکیلات خودگردان مدعی شد که هدف از این اقدامات مجبور کردن حماس به بسترسازی برای فعالیت آزادانه دولت تشکیلات خودگردان در نوار غزه و عمل وزرا به مسئولیت‌های خود همانند کرانه باختری بود.

این در حالی است که محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در آوریل سال ۲۰۱۷ به صراحت اعلام کرد که اقدامات اتخاذ شده در واکنش به تشکیل کمیته اداری در غزه توسط حماس اعمال می‌شوند و در صورت انحلال این کمیته، اقدامات مذکور نیز لغو خواهند شد، اما با وجود این که جنبش حماس از ماه سپتامبر گذشته کمیته مذکور را لغو کرد و از دولت وفاق ملی خواست با حضور طرف میانجی مصری مسئولیت‌های خود در این منطقه و نیز اداره وزارتخانه‌ها و گذرگاه‌ها را بر عهده بگیرد. با این حال عباس مجازات‌های اعمال شده علیه غزه را لغو نکرد بلکه حتی چند ماه پیش مجازات‌های جدیدی را علیه این منطقه اعمال کرد.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت