هشدار مرکل درباره ملی گرایی روزافزون در آلمان

کد خبر: 884263

صدر اعظم آلمان درباره ملی گرایی روزافزون در کشورش هشدار داده و خواستار حمایت از اروپا و حفظ و توسعه آن شد.

هشدار مرکل درباره ملی گرایی روزافزون در آلمان

خبرگزاری تسنیم: به نقل از روزنامه "تاگس اشپیگل"، "آنگلا مرکل"، صدر اعظم آلمان درباره ملی گرایی روزافزون در آلمان هشدار داده و در سخنانی در کنگره حزب دموکرات مسیحی در یکی از ایالات آلمان گفت: من اعتقاد دارم که ما در یک زمانی زندگی می کنیم که چند سوال اساسی وجود دارد که باید با وضوح پاسخ داده شود.

وی افزود: تفکراتی وجود دارد مبنی بر اینکه خیلی زیباتر است که تنها باشیم و هیچ توافقی انجام ندهیم. بعد از آن پیش داوری ها می آیند و در نهایت این تعصبات و پیش داوری ها تبدیل به عمل می شود. از این رو من تنها می توانم بگویم که از ابتدا در برابر این مسئله باید مقاومت شود.

صدر اعظم آلمان در ادامه تاکید کرد که شاهدان معاصری که رنج بی پایان جنگ جهانی دوم را تجربه کرده اند به زودی دیگر نخواهند بود. پس از آن شاید برای اولین بار مشخص شود که آیا ما از تاریخ درس گرفته ایم.

وی افزود: تعهد به اروپا دیگر مسئله ای واضح نیست. اگر ما می خواهیم از منافع خو دفاع کنیم این تنها در اروپا امکان پذیر است و به همین خاطر باید از اروپا حمایت شود و حفظ شود و توسعه یابد. تنها در صورتی که اروپا در بلند مدت به خوبی پیش رود آلمان هم شرایط خوبی خواهد داشت.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت

دیگر رسانه ها