واکنش متفاوت سیاستمداران آلمانی به قتل خاشقجی

کد خبر: 884857

سیاستمداران ارشد آلمانی به رئیس زیمنس برای انصراف از شرکت در کنفرانس ریاض در پی قتل روزنامه نگار منتقد سعودی فشار آورده‌اند.

باشگاه خبرنگاران جوان: به نقل از رویترز، جو کائسر، رئیس شرکت زیمنس روز یکشنبه گفت: سیاستمداران ارشد آلمانی به او برای انصراف از شرکت در کنفرانس سرمایه گذاری در عربستان سعودی در پی قتل جمال خاشقجی، روزنامه نگار منتقد سعودی فشار آورده اند.

این کنفرانس قرار است این هفته در عربستان برگزار شود. بسیاری از مدیران اجرایی اقتصادی شامل مسئولان شرکت دویچه بانک، اوبر تکنولوژیز، و شرکت‌ای بی بی (ABB) رقیب زیمنس از شرکت در کنفرانس سرمایه گذاری در عربستان در پی واکنش‌ها به مرگ خاشقجی کنار کشیده و منصرف شده اند.

اندره ناهلز، رهبر دموکرات‌های مسیحی آلمان از رئیس زیمنس خواست از دیگر مدیران اجرایی شرکت‌ها پیروی و شرکت در این کنفرانس را لغو کند.

ناهلز در گفتگوی مطبوعاتی گفت: امیدوارم رئیس زیمنس در خصوص شرکت در این کنفرانس بازنگری کند.

هایکو ماس، وزیر امور خارجه آلمان نیز در گفتگو با تلویزیون سراسری آلمان در روز شنبه گفت: لغو حضور مقامات و مدیران شرکت‌ها در این کنفرانس پیامی درست می‌فرستد.

ماس گفت: یقینا در این کنفرانس در ریاض شرکت نخواهم کرد و دیگران را نیز در خصوص شرکت نکردن در این کنفرانس درک می‌کنم.

نوربرت روتگن یکی از اعضای اتحاد دموکرات مسیحی به رهبری مرکل، صدر اعظم آلمان نیز از رئیس زیمنس خواست در این کنفرانس شرکت نکند.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت