جنوب عربستان بر اثر اصابت ۴ فروند «زلزال» یمن لرزید

کد خبر: 903995

منابع نظامی یمن از شلیک و اصابت چهار فروند موشک بالستیک «زلزال-۱» به مواضع ائتلاف سعودی در جازان واقع در جنوب عربستان خبر دادند.

خبرگزاری فارس: حدود دو هفته‌ای بود که حملات موشکی یمن همزمان با آغاز گفت‌وگوی صلح سوئد متوقف شد، اما نیرو‌های یمنی با مشاهده ادامه حملات ائتلاف سعودی و نقض توافق آتش‌بس اقدام به شلیک چهار موشک کردند.

یگان موشکی یمن دوشنبه‌شب، چهار فروند موشک «زلزال-۱» را به صورت همزمان به سمت شبه‌نظامیان مستقر در شرق شهر «الخوبه» در جازان واقع در جنوب عربستان شلیک کردند.

شبکه المسیره به نقل از منابع یمنی گزارش داد، این موشک‌ها به اهداف مورد نظر اصابت کردند که به دنبال آن، تعدادی از شبه‌نظامیان کشته و یا زخمی شدند.

نیرو‌های موشکی یمن دیشب (یکشنبه) نیز چهار فروند موشک بالستیک «زلزال-۱» را به صورت همزمان به سمت «جبل قیس» در جازان شلیک کرده بودند.

حملات موشکی یمن پس از توقف دو هفته‌ای به دلیل آغاز مذاکرات سوئد، دو شبی است که ادامه دارد، به این دلیل که ائتلاف سعودی با وجود توافقات به دست‌آمده در سوئد، به حملات خود در الحدیده ادامه می‌دهد و مرتبا آتش‌بس را نقض می‌کند.

با وجود آغاز دور جدید مذاکرات صلح یمن، حملات ائتلاف سعودی به یمن متوقف نشده و علاوه بر حملات مستمر جنگنده‌های ائتلاف سعودی علیه مناطق مسکونی در یمن، شبه‌نظامیان همپیمان با این ائتلاف نیز در جبهه‌های مختلف تلاش کردند تا با پیشروی و تحقق پیروزی‌هایی هرچند اندک، به نوعی روند مذاکرات را تحت‌الشعاع قرار دهند که البته موفق نشدند.

گفتگو‌های دو هیأت صنعاء (دولت نجات ملی) و هیأت ریاض (دولت مستعفی یمن مقیم عربستان)، پس از دو سال توقف، سرانجام بار دیگر ششم دسامبر جاری در استکهلم سوئد برگزار شد و طرفین به توافقاتی از جمله برقراری آتش‌بس در الحدیده دست یافتند.

منابع خبری می‌گویند که آتش‌بس میان طرف‌های درگیر جنگ در یمن از بامداد سه‌شنبه (۲۷ آذرماه) در بندر الحدیده وارد مرحله اجرا می‌شود.

«مارتین گریفیتس» نماینده سازمان ملل در امور یمن از طرف‌های درگیر خواست تا به تعهدات خود درباره نص توافق سوئد احترام بگذارند.

وی گفت که با دولت مستعفی یمن و انصارالله درباره ضمانت اجرای هر چه سریعتر توافق به دست آمده در گفتگو‌های صلح یمن بر سر آتش بس در الحدیده رایزنی خواهد کرد.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت