واکنش کرملین به شکست مذاکرات ترامپ و کیم

کد خبر: 927528

سخنگوی ریاست جمهوری روسیه در واکنش به شکست مذاکرات سران آمریکا و کره شمالی اعلام کرد که از نظر مسکو دو طرف باید برای حصول توافق انعطاف نشان بدهند.

خبرگزاری فارس: سخنگوی کاخ کرملین امروز (پنجشنبه) در پاسخ به سوالی درباره ناکامی مذاکرات دو روزه سران آمریکا و کره شمالی در ویتنام گفت که مسکو نتیجه این نشست را مورد بررسی قرار خواهد داد.

طبق گزارش خبرگزاری «تاس»، «دیمیتری پسکوف» در گفتگو با خبرنگاران ضمن تاکید بر اینکه مسکو در حال دریافت کردن اطلاعات اولیه در خصوص نتیجه نشست «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا و «کیم جونگ اون» رهبر کره شمالی در ویتنام است، گفت: «کرملین امکان رصد مذاکرات بین ترامپ و کیم جونگ اون را نداشته چرا که این مذاکرات پشت در‌های بسته انجام شده است».

به گفته سخنگوی «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهور روسیه، بیانیه‌ها و اظهارات ترامپ و مقام‌های ارشد کاخ سفید نشان می‌دهد که فرایند مذاکرات قطع نشده و این موضوع قطعا، موضوعی مثبت است، اما تاکنون دو طرف به توافقی نرسیدند.

وی همچنین گفت: «ما در حال حاضر جزئیات مواضع آمریکا را نمی‌دانیم و هیچ اظهارنظری از سوی نمایندگان کره شمالی هم نشنیده‌ایم. ما هنوز ترجیح می‌دهیم که برای هرگونه نتیجه‌گیری به منابع اصلی اتکا کنیم».

وی افزود: «این احساس وجود دارد که انجام اقدامات کوچک متقابل و نشان دادن انعطاف در قبال هم، هنوز موثر واقع نشده است. انجام ندادن چنین کار‌هایی و داشتن درخواست‌های زیاد قطعا باعث ایجاد لحظات مشکل سازی در فرایند مذاکرات خواهد شد».

سخنگوی کاخ کرملین تصریح کرد: «در هر اقدام باید انعطاف پذیری خاصی وجود داشته باشد. غیرممکن است که انتظار داشت که معضل چالش برانگیزی، چون (کره شمالی) به یکباره حل شود».

مذاکرات ترامپ و کیم روز پنج‌شنبه در حالی پیش از موعد به پایان رسید که بر خلاف آنچه که پیشتر اعلام شده بود، طرفین هیچ توافقی امضا نکردند و ویتنام را بدون نتیجه ترک کردند. ترامپ پس از این نشست گفت: کره شمالی رفع تمام تحریم‌ها را خواستار بوده، اما واشنگتن قادر به انجام این کار نیست.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت