فرزند یکی از مسئولان جنبش فتح فلسطین در لبنان ترور شد

کد خبر: 949587

رسانه‌های لبنانی از ترور «حسین علاء الدین»، فرزند یکی از مسئولان جنبش فتح فلسطین در لبنان خبر دادند.

خبرگزاری فارس: رسانه‌های لبنان لحظاتی پیش از وقوع عملیات ترور در اردوگاه آوارگان فلسطینی در این کشور دادند که گفته می‌شود یک نفر بر اثر آن کشته شده است.

وب‌سایت خبری «لبنان‌دیبایت» جمعه (۱۱ مرداد) گزارش داد که یک فرد ناشناس اقدام به تیراندازی به سمت «حسین علاء الدین» کرده و او را به قتل رسانده است.

شبکه الحره آمریکا به نقل از خبرنگار خود نوشت که علاء الحسین پسر یکی از مسئولان جنبش فتح فلسطین است.

به گفته لبنان‌دیبایت، علاء الدین در حال شرکت در راهپیمایی فلسطینیان ساکن اردوگاه عین الحلوه بود که مورد اصابت گلوله فرد ضارب قرار می‌گیرد و زخمی می‌شود.

بر اساس این گزارش، به محض اینکه حسین علاء الدین مورد اصابت گلوله قرار گرفته، به مرکز پزشکی «لبیب» در شهر صیدا منتقل شده است. با این حال تلاش‌ها برای احیاء وی فایده‌ای نداشته است.

گفته می‌شود به دنبال این ترور، اردوگاه عین الحلوه شاهد درگیری‌های مسلحانه، استفاده از گلوله خمپاره و تیراندازی ممتد در منطقه الصفاصف بوده است.

شبکه المیادین نیز با تأیید خبر ترور فرزند یکی از مسئولان فتح گزارش داد که این ترور به دست افراد افراطی صورت گرفته و اوضاع عین الحلوه متشنج است.

برخی منابع و افراد با انتشار فیلم‌هایی از عین الحلوه، نوشتند که ارتش لبنان راه‌های منتهی به اردوگاه عین الحلوه را برای خروج برخی از افراد باز کرده است. این افراد از بیم درگیری‌های مسلح در حال ترک این ارودگاه هستند.

کمیته بین‌المللی صلیب سرخ جهانی، اردوگاه عین الحلوه را سال ۱۹۴۸ به منظور اسکان و پناه‌ دادن ۱۵ هزار پناهنده فلسطینی که بعد از تشکیل رژیم صهیونیستی در فلسطین، از شهر الجلیل اخراج شده بودند، ایجاد کرد.

این اردوگاه که از آن به عنوان پایتخت فلسطینیان پناهنده یاد می‌شود، برای سومین هفته متوالی شاهد برگزاری تظاهرات در اعتراض به اظهارات وزیر کار لبنان است.

وزیر کار لبنان اخیرا از کارگران خارجی خواسته است که به کشورهای خود برگردند و از ادارات و اصحاب حرف و مشاغل خواسته است که از استخدام و به‌کارگیری کارگران غیر لبنانی خودداری کنند.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

تازه های سایت