شوک شدید تصمیم ترامپ درباره سوریه به صهیونیست‌ها

کد خبر: 957521

ترامپ در خروج از سوریه به گونه‌ای عمل کرد که هیچ مقام رژیم صهیونیستی باور نمی‌کرد حالا آنها کیان خود را در خطر می‌بینند و ترامپ باید منتظر باشد تا مجازات آنها را لمس کند.

شوک شدید تصمیم ترامپ درباره سوریه به صهیونیست‌ها

خبرگزاری تسنیم: دونالد ترامپ عصر دوشنبه در اقدامی غیر قابل پیش بینی اعلام کرد نیروهای ایالات متحده را از شمال سوریه خارج خواهد کرد. او مدعی شد حمایت از کردها پر هزینه است و آمریکا باید از جنگی که پایان ندارد خارج شود. ترامپ 20 دسامبر 2018 نیز به یکباره اعلام کرده بود نیروهای آمریکایی از سوریه خارج خواهند شد اما از آن مقطع، تمامی مشاوران او در کاخ سفید به علاوه اندیشکده های رژیم صهیونیستی تلاش کرده بودند وی را برای ادامه حضور و خارج نشدن غافلگیرانه متقاعد کنند. این تلاش تا 7 اکتبر 2019 ادامه داشت تا اینکه ترامپ صهیونیست ها را غافلگیر کرد و در حالی که این مقطع از کردهای شمال سوریه حمایت می کرد، به ترکیه اجازه داد علیه آنها در شمال سوریه عملیات کند.

موضع بیمناک رسانه های صهیونیستی

با اعلام خروج ترامپ از شمال سوریه، مقامات رژیم صهیونیستی- که به اقرار رسانه ها همگی غافلگیر شده اند- هیچ موضع رسمی علیه این اقدام ترامپ اتخاذ نکردند، اما رسانه های این رژیم موجی از هراس و بیم را منعکس کردند. این موج بیم و هراس، مربوط به تقویت جایگاه ایران در سوریه و منطقه پس از خروج ترامپ از سوریه است.

شبکه 13، ترامپ قابل اعتماد نیست

شبکه 13 رژیم صهیونیستی اعلام کرد این تصمیم ترامپ تنها چند ساعت پس از جلسه کابینه کوچک امنیتی اسرائیل اعلام شد جایی که مقامات اسرائیل به این نتیجه رسیده بودند که ترامپ با نزدیک شدن انتخابات 2020 رغبتی به مواجهه در خاورمیانه و از جمله با ایران ندارد و از آن دوری می کند. این شبکه اعلام کرد، تحولات اخیر نشان داد جز در خصوص حمایت ترامپ از حملات اسرائیل به سوریه، او در مسئله سوریه قابل اعتماد نیست. این شبکه به سکوت نتانیاهو پس از این تصمیم ترامپ اشاره کرد و گفت حالا در این وضعیت، اسرائیل، به عنوان هم پیمان آمریکا هزینه این تصمیم را خواهد پرداخت بدون آنکه بتواند حتی به آن انتقاد کند و مقابل تهدیدهای رو به افزایش سوریه تنها خواهد ماند.

شبکه صهیونیستی «کان حداشوت» به نقل از وزیری که از او نامی نیاورد، اعلا م کرد ترامپ یک شخصیت منزوی است. او به هدف قرار گرفتن پهپاد آمریکا توسط ایران و حمله به سعودی که همپیمانش بود پاسخ نداد.حالا خروج از سوریه یک چراغ هشدار است به ویژه که با عملکرد ایران در سوریه ارتباط مستقیم دارد. این شبکه به نقل از یک مقام کرد سوری نوشت: ایالات متحده کردها را رها کرد. این مقام صهیونیستی گفت آمریکا کردها را به ارتش ترکیه داد و این خیانت است.

«هاآرتص» ، هراس مطلق مسئولان

روزنامه صهیونیستی «هاآرتص»، روز سه شنبه نوشت: اسرائیل از تصمیم دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، در خصوص خروج از شمال سوریه و دادن اجازه عملیات به ارتش ترکیه در این منطقه غافلگیر شده است. انتشار این خبر روز دوشنبه در رسانه ها، مقامات بلند پایه سازمان امنیتی و سیاسی اسرائیل را در وحشتی مطلق فرو برد به گونه ای که تا کنون هیچ یک از مقامات سیاسی و امنیتی در قبال این تصمیم- که از سوی جمهوری خواهان آمریکا محکوم شد- هیچ اظهار نظر رسمی ارائه نکرده اند.

یدیعوت آحرونوت، اسرائیل مقابل ایران تنها شد

رون بن یاشای، تحلیلگر نظامی روزنامه «یدیعوت آحرونوت» روز سه شنبه در این روزنامه نوشت: پس از تصمیم ترامپ برای خروج از شمال سوریه، اسرائیل مقابل ایران تنها باقی ماند. ایران می تواند اسرائیل را هر وقت که بخواهد غافلگیر کند. حال این غافلگیری با یک واسطه باشد یا مستقیم فرقی نمی کند همانگونه که علیه چاه های نفت عربستان اقدام کرد. ایران همان مسیری را دنبال خواهد کرد که اسرائیل اخیراً در پیش گرفته بود یعنی : جنگ بین جنگ ها. هدف ایران از این حملات قانع کردن ترامپ برای برداشتن تحریم های اقتصادی ایران از طریق فشار بر هم پیمانان منطقه ای آمریکا است.

بن یاشای درباره قدرت موشک های ایرانی گفت: اسرائیل در اصابت اهدافی- که در عربستان هدف قرار گرفت- از قدرت موشک های نقطه زن ایرانی که در ایران ساخته می شوند غافلگیر شده است. همین دلایل باعث شد نتانیاهو با نشست فوری کابینه امنیتی با دستور کار بررسی تهدید موشک های دریا به خشکی نقطه زن ایرانی علیه اسرائیل موافقت کرد. وی گفت بعد از تصمیم ترامپ برای خروج از سوریه دیر یا زود اسرائیل خواهد فهمید که به تنهایی با تهدیدات ایران باید مواجه شود.

هراس محافل امنیتی سیاسی

اظهارات فوق دو مطلب عمده را به خواننده و مخاطب منتقل می کنند: اول آنکه محافل و مجامع داخلی سیاسی و امنیتی رژیم صهیونیستی به شدت غافلگیر شده اند و در حال حاضر در یک شوک شدید به سر می برند. به گونه ای که هنوز هیچ یک از مقامات سیاسی، امنیتی و نظامی رژیم صهیونیستی اظهار نظری در این خصوص ارائه نکرده اند. دوم اینکه آنها از خروج آمریکا به شدت ترسیده اند و هراسی همه جانبه آنها را فرا گرفته است. این هراس موجب شده تنها چیزی که آنها به آن فکر می کنند اندیشه مقابله با ایران به تنهایی باشد.

جمع بندی

صهیونیست ها که داعیه یک ارتش شکست ناپذیر را طی دهه های گذشته داشته اند امروز نشان دادند تنها تکیه گاهشان آمریکا و دولت ایالات متحده است و بدون این دولت، آنها هیچ امیدی به خود ندارند. دوم اینکه آنها به شدت از ترامپ ضربه خورده اند و این ضربه شوک شدیدی در محافل داخلی آنها پدید آورده است. شوکی که ناشی از ترس از موجودیت است. آنها امروز کیان خود را در خطر دیده اند.

نکته آخری که صهیونیست ها را شوک زده کرده خیانتی است که ترامپ در حساس ترین موقعیت به آنها کرده است این خیانت ترامپ قطعا نادیده نخواهد ماند و ترامپ برای این خیانت بزرگ قطعاً مجازات خواهد شد.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت

دیگر رسانه ها