ارتش سوریه یک روستا را در غرب حلب آزاد کرد

کد خبر: 975715

نیروهای ارتش سوریه در پیشروی خود از غرب شهر حلب، روستای «برنه» را در نزدیکی شهرک «العیس» از دست تروریست‌ها آزاد و عملیات پاکسازی این روستا را شروع کردند.

خبرگزاری فارس: نیروهای ارتش سوریه در پیشروی خود از جنوب غرب شهر حلب، روستای «برنه» را از دست تروریست‌ها آزاد کردند.

خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) لحظاتی پیش اعلام کرد که این روستا کاملاً از دست عناصر تروریستی و مسلح آزاد شده و عملیات پاکسازی آن آغاز شده است. تروریست‌ها در روستا و مناطقی که از دست می‌دهند، قبل از ترک این مناطق برای اینکه پیشروی نیورهای ارتش سوریه را کند کنند، اقدام به کاشت مین و بمب‌گذاری این مناطق می‌کنند.

ارتش سوریه طی نزدیک به سه هفته گذشته، عملیات‌های خود علیه تروریست‌ها را از دو محور آغاز کرده است محور اول جنوب و غرب شهر حلب ود. در این محور که هدف از آن دفع حملات خمپاره‌ای تروریست‌ها به مناطق شهری حلب بود، شهرک‌های مهمی مانند «خان‌طومان» آزاد شد.

در محور دوم که از جنوب استان ادلب آغاز شده است، نیروهای سوریه امروز کاملاً شهر «سراقب» را در این استان آزاد کردند و پیشروی را به سمت شهر ادلب (مرکز استان ادلب) ادامه می‌دهند. یکی از شهرهای مهمی که هفته گذشته در این محور آزاد شد، معرة النعمان بود که دومین شهر بزرگ و پرجمعیت استان ادلب به شمار می‌رود.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

تازه های سایت