ارتش سوریه کنترل کامل شهر حلب را در دست گرفت

کد خبر: 977368

ارتش سوریه روز یکشنبه و پس از سیطره بر منطقه «صالات اللیرمون» امنیت را به طور کامل به شهر حلب بازگرداند.

خبرگزاری فارس: شبکه خبری «المیادین» گزارش داد که ارتش سوریه روز یکشنبه و پس از آنکه کنترل آخرین پایگاه‌های تروریست‌ها در منطقه «صالات اللیرمون» در شمال حلب را به‌دست گرفت توانست امنیت را به طور کامل به شهر حلب بازگرداند.

شبکه خبری الجزیره نیز در خبری تایید کرد که ارتش سوریه توانسته کنترل کامل شهر حلب را در دست بگیرد.

ارتش سوریه پیش از این توانسته بود تمامی بخش‌های منطقه «جمعیة الزهراء» در غرب حلب را آزاد کند و پس از درگیری با تروریست‌های «جبهة النصرة» سیطره خود بر شهر «حریتان» در ریف حلب شمالی را توسعه دهد.

از سوی دیگر پس از عقب‌نشینی تروریست‌های جبهة النصره از مناطق «حیان»، «بیانون» و «تل مصبین» در ریف حلب شمالی،‌ ارتش سوریه بدون درگیری این مناطق را آزادسازی کرد.

دیدهبان سوریه نیز گزارش داد که نیروهای نظام سوریه امروز توانستند ۱۳ شهرک و روستا را در شمال و شمال غرب حلب آزاد کنند.

ارتش سوریه از یک ماه پیش عملیات‌های نظامی خود علیه تروریست‌ها را از دو محور، یکی جنوب و غرب حلب و دیگری جنوب استان ادلب آغاز کرده و توانسته طی این مدت کوتاه، مساحت‌های گسترده‌ای را به همراه اتوبان حلب دمشق آزاد و پاکسازی کند. سوریه بارها اعلام کرده است که حملاتش علیه تروریست‌هایی است که در ادلب حضور دارند.

برقراری کامل امنیت در حلب؛ جشن و شادمانی شهروندان سوری رسانه‌های خبری از برقراری کامل امنیت در حلب و جشن و شادمانی شهروندان سوری خبر دادند.

شبکه الأخباریه سوریه با پخش تصاویری از شادی ساکنان حلب از پاکسازی همه روستاها و شهرک‌های واقع در شمال و شمال غرب این استان از وجود تروریست‌ها خبر داد.

شبکه خبری روسیاالیوم به نقل از یک منبع نظامی اعلام کرد که ارتش سوریه امنیت شهر حلب را به طور کامل برقرار کرده است.

ارتش سوریه امروز یکشنبه پیشروی‌های گسترده‌ای در نبرد علیه گروه‌های تروریستی در اطراف شهر حلب و حومه آن کسب کرد و موفق شد مساحت‌های گسترده‌ای در این منطقه را از لوث تروریست‌ها پاکسازی کند.

منابع سوری گفتند که ارتش سوریه شهر "عندان" و دو روستای "معاره الأرتیق" و "بابیص"، و "جمعیة النور" در جنوب عندان در حومه شمالی حلب را به کنترل خود در آورد.

ارتش سوریه همچنین "تل السطوح"، "بشنطره"، "جمعیة الهادی"، "بشقاتین"، "مجبینه"، "الهوته الجوانیه"، و "الهونه البرانیه" در حومه غربی حلب را به کنترل خود در آورد.

از سوی دیگر نیروهای سوری موفق شدند منطقه الملاح و شهرک "کفر حمره" در حومه شمال غربی حلب را به کنترل خود در آورند.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت