پامپئو امروز با پادشاه عمان دیدار می‌کند/دیدار وزیر خارجه آمریکا و پادشاه عربستان

کد خبر: 978328

وزیر خارجه آمریکا امروز به عمان سفر و با پادشاه این کشور دیدار و گفت‌وگو خواهد کرد.

خبرگزاری تسنیم: به نقل از رویترز، «مایک پامپئو» وزیر خارجه آمریکا، که در سفر منطقه‌ای به‌سر می‌برد، امروز- جمعه- با «سلطان هیثم بن طارق آل سعید» پادشاه عمان دیدار خواهد کرد.

پامپئو پیش از سفر به مسقط، در عربستان سعودی با «سلمان بن عبدالعزیز» پادشاه این کشور دیدار و درباره مسائل منطقه‌ای از جمله سوریه و یمن گفت‌وگو کرد.

وزیر خارجه آمریکا همچنین از پایگاه هوایی «شاهزاده سلطان» در ریاض، که مرکز تجمع نیروهای آمریکایی است، بازدید کرد.

دیدار وزیر خارجه آمریکا و پادشاه عربستان وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد مایک پمپئو روز پنچشنبه و ملک سلمان در دیدار با یکدیگر در ریاض درباره اهمیت وصول به یک توافق سیاسی جامع در مورد یمن، توافق کردند.

به نقل از سایت وزارت خارجه آمریکا، مایک پمپئو، وزیر خارجه این کشور با ملک سلمان، پادشاه عربستان سعودی دیدار کرد.

وزارت خارجه آمریکا، روز پنچ‌شنبه درپی این دیدار بیانیه‌ای را منتشر کرده است.

در این بیانیه که مورگان اورتاگوس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا نیز آن را در صفحه شخصی خود در توییتر کرده، آمده است: «وزیر خارجه آمریکا و ملک سلمان ضمن تأکید بر ۷۵ سال روابط مستحکم و پیوسته بین دو کشور، در خصوص مسائل مشترکی همانند نفوذ مخرب ایران گفت‌وگو کردند.»

در این بیانیه همچنین آمده است که عربستان و آمریکا بر لزوم همکاری در موضوع سوریه و یمن تاکید کردند.

در ادامه این بیانیه آمده: «وزیر خارجه آمریکا از پادشاه عربستان به خاطر حمایت از نماینده ویژه سازمان ملل و تلاش برای خاتمه دادن به بحران یمن قدردانی کرد.»

در این بیانیه همچنین ادعا شده که پمپئو و ملک سلمان درباره اهمیت وصول به یک توافق سیاسی جامع در مورد یمن، توافق کردند.

این ادعا در حالی مطرح شده که عربستان طی سال‌های گذشته مردم مظلوم یمن را زیر آماج حملات هوایی قرار داده و بسیاری از کودکان و زنان در این کشور را به کام مرگ کشانده است.

دونالد ترامپ از آغاز دوران ریاست‌جمهوری خود با عقد قرارداد های نجومی با عربستان سود بسیار زیادی را برای آمریکا رقم زده است. وی عربستان را مانند یک گاو شیرده توصیف کرده، که پول زیادی را برای آمریکا به ارمغان آورده است.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

تازه های سایت

دیگر رسانه ها