پوتین بدل دارد؟

کد خبر: 979579

رئیس جمهور روسیه اعلام کرد در دوران اوج مبارزه با تروریسم در این کشور به او پیشنهاد داشتن بدل برای حضور در مکان‌های پر خطر شد، اما او از قبول آن خودداری کرد.

باشگاه خبرنگاران جوان: به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه اعلام کرد که بار‌ها به او پیشنهاد داشتن بدل داده شده، اما او از پذیرش آن امتناع کرده است.

رئیس جمهور روسیه در گفت‌وگو با خبرگزاری تاس گفت در سال ۲۰۰۰ پیشنهاد داشتن بدل به او داده شد، در آن زمان روسیه درگیر مبارزه با تروریسم بود.

بنا به گفته پوتین، کسانی که این پیشنهاد را مطرح کردند می‌خواستند تا این بدل به جای او در سفر‌های دولتی و رویداد‌های عمومی در مناطق ناامن حضور یابد. با این حال پوتین گفت که این پیشنهاد را نپذیرفته است.

در اواخر سال ۱۹۹۹ موجی از حملات تروریستی در روسیه صورت گرفت. در آن زمان بیش از ۳۰۰ نفر در اثر انفجار‌هایی در بویناکسک، ولگودونسک و مسکو جان خود را از دست دادند.

صدام حسین، دیکتاتور مخلوع عراق، هنری کیسینجر، وزیر خارجه اسبق آمریکا و جوزف استالین، رهبر شوروی سابق از جمله سیاستمدارانی بودند که بدل داشته اند. همچنین بنا به گزارش‌ها وینستون چرچیل، نخست وزیر اسبق انگلیس از بدل استفاده می‌کرده و به باور بسیاری نورمن شلی، یک بازیگر رادیویی و کارمند بی بی سی به جای وینستون چرچیل بعضی از مهم‌ترین سخنرانی‌های زمان جنگ جهانی دوم او را اجرا می‌کرده است.

اولین بار دولت جورج بوش، رئیس جمهور سابق آمریکا اعلام کرد که صدام حسین در طول قدرت خود، چندین بدل داشته است. به باور برخی دولت مردان بدل‌های صدام جراحی پلاستیک سنگین می‌کردند تا شبیه دیکتاتور عراق شوند.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت