کرونا در اروپا/افزایش قربانیان کرونا در آلمان به ۱۱۴ نفر

کد خبر: 984370

انستیتو رابرت کخ آلمان شمار مبتلایان به کرونا در آلمان را با افزایش ۴۷۶۴ نفر نسبت به روز گذشته ۲۷ هزار و ۴۳۶ نفر و شمار قربانیان این بیماری را هم ۱۱۴ نفر اعلام کرده است.

خبرگزاری تسنیم: به نقل از روزنامه "تاگس اشپیگل"، شیوع بحران کرونا به شدت زندگی اجتماعی در آلمان و بخصوص برلین را تحت تاثیر قرار داده است.

سیستم قضائی برلین برای مقابله با شیوع کرونا ملاقات با زندانیان در پایتخت آلمان را ممنوع کرده است.

عواقب اقتصادی شیوع کرونا همچنین بخش فرهنگی در برلین را هم تحت تاثیر قرار داده است.

"کلایس لدرر"، سناتور مسئول در امور فرهنگی خواستار تلاش ها و اقدامات گسترده برای مقابله با تاثیرات شیوع ویروس کرونا شده است.

وی در این باره گفته است که در سال 2008 مبالغ میلیاردی برای نجات بانک ها در عرض چند روز در دسترس قرار گرفت. اگر در آن زمان امکان پذیر بود اکنون هم می توان با مبلغی امنیت زیر ساخت های فرهنگی را در دوران بحران کرونا فراهم کرد.

در برلین تا به حال حدود 1219 مورد ابتلا به کرونا تایید شده است که دو نفر از مبتلایان هم در اثر این بیماری در پایتخت آلمان جان خود را از دست داده اند.

سناتور امور بهداشتی در برلین از همه شهروندان بالای هفتاد سال درخواست کرده که در قرنطینه خانگی قرار گیرند.

انستیتو "رابرت کخ" آلمان شمار مبتلایان به ویروس کرونا در این کشور را در روز سه شنبه 27.436 مورد اعلام کرده که نسبت به روز گذشته 4764 مورد افزایش پیدا کرده است. همچنین شمار قربانیان ابتلا به این بیماری در آلمان هم بر اساس آمارهای این انستیتوی ملی به 114 نفر افزایش پیدا کرده است.

بر اساس اطلاعات این انستیتوی آلمانی بیشترین شمار ابتلا به این بیماری در آلمان در حال حاضر در گروه سنی بین 35 تا 59 سال وجود دارد.

بر اساس اطلاعات دانشگاه "جان هاپکینز"، شمار مبتلایان به ویروس کرونا در آلمان به بیش از 28 هزار نفر افزایش پیدا کرده است. بر این اساس در شب گذشته در ساعت 19.30 به وقت محلی حدود 28.865 نفر در آلمان به ویروس کرونا آلوده شده و 118 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت