ازدواج و طلاق در دبی تا اطلاع ثانوی ممنوع شد

کد خبر: 986139

دادگاه خانواده در دبی در کشور امارات متحده عربی روز سه شنبه اعلام کرد که ثبت اسناد مربوط به طلاق و ازدواج در این امارت با هدف مبارزه با ویروس کرونا و حفظ سلامت مراجعین و کارکنان تا اطلاع ثانوی ممنوع است.

ایرنا: به نقل از روزنامه البیان امارات، «خالد الحوسنی» رئیس دادگاه خانواده گفت: این تصمیم که از روز پنجشنبه هفته گذشته به اجرا درآمده است با هدف حمایت از تلاشهای دولتی برای مبارزه با کرونا و اجرای تدابیر احتیاطی و اقدامات پیشگیرانه اتخاذ شده است.

وی افزود ممنوعیت این کار باعث عدم تجمع افراد در مراسم‌ها و جشن‌های مربوط به ازدواج و یا طلاق می‌شود.

به گفته الحوسنی، این اقدام به نفع جامعه است و همه در این برهه زمانی مسئول هستند و باید به تدابیری که مسئولان پزشکی و امنیتی در خصوص رعایت فاصله از یکدیگر، ماندن در خانه و عدم ارتباط با دیگران اعلام کرده‌اند عمل شود.

طبق اعلام رسمی امارات تاکنون دو هزار و ۷۶ نفر به کرونا مبتلا شده‌اند که تاکنون ۱۱ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

این در حالی است که شیخ «محمد بن راشد آل مکتوم» نخست وزیر امارات متحده عربی یکشنبه شب گفته بود که کشورش درچارچوب برنامه مبارزه با شیوع ویروس کرونا، ذخایر کالاهای استراتژیک را تقویت و تا پایان سال جاری میلادی افراد مقیم در این کشور را از پرداخت جریمه معاف خواهد کرد.

بانک مرکزی امارات متحده عربی نیز از اتخاذ تدابیری برای تأمین نقدینگی در سیستم بانکی این کشور و نیز بسته تشویقی مالی خبر داده است.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

تازه های سایت