کرونا در جهان عرب/افزایش آمار مبتلایان در کویت به ۱۱۵۴ نفر

کد خبر: 986938

مقامات بهداشتی مغرب از ثبت پنج مورد فوتی ناشی از ابتلا به ویروس کرونا طی ۲۴ ساعت اخیر خبر دادند.

کرونا در جهان عرب/افزایش آمار مبتلایان در کویت به ۱۱۵۴ نفر

خبرگزاری تسنیم: مقامات بهداشتی مغرب از ثبت پنج مورد فوتی ناشی از ابتلا به ویروس کرونا طی 24 ساعت اخیر خبر دادند.

وزارت بهداشت مغرب از ثبت پنج مورد فوتی بر اثر ابتلا به کرونا و ثبت 79 مورد جدید ابتلا خبر داد.

این وزارت امروز شنبه اعلام کرد آمار فوتی ها از روز گذشته از 105 نفر به 110 نفر و آمار کل مبتلایان هم به 1527 نفر افزایش یافته است.

از سوی دیگر بر اساس گزارش خبرگزاری کویت، وزارت بهداشت کویت هم امروز شنبه از ثبت 161 مورد جدید ابتلا به کرونا و افزایش آمار مبتلایان به 1154 نفر خبر داد.

ثبت ۲۱۶ مورد جدید ابتلا در قطر و افزایش آمار مبتلایان منابع خبری از ثبت ده‌ها مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا در کشور قطر خبر دادند.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از شبکه الجزیره، وزارت بهداشت قطر از ثبت 216 مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا خبر داد.

با ثبت موارد جدید آمار کل مبتلایان به کرونا در قطر تا امروز شنبه به 2728 نفر رسیده است.

تعداد مبتلایان در عربستان از مرز ۴ هزار نفر گذشت/ مرگ ۵۲ بر اساس گزارش رسمی وزارت بهداشت عربستان سعودی آمار جدیدی از مبتلایان به ویروس کرونا در این کشور را اعلام کرد.

به نقل از الجزیره، وزارت بهدشت عربستان از ثبت 382 مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا خبر داد که به این ترتیب شمار مبتلایان به این ویروس در این کشور به 4033 نفر رسید.

وزارت بهداشت عربستان همچنین از 5 مورد فوتی جدید بر اثر این ویروس خبر داد که با احتساب آن شمار جان باختگان در این کشور به 52 نفر رسید و 35 نفر هم بهبود یافتند.

سخنگوی وزارت بهداشت عربستان سعودی پیش از این با بیان این‌که این کشور هنوز به مرحله اوج شیوع کرونا نرسیده است، درباره مبتلا شدن هزاران نفر در این کشور به این ویروس و فروپاشی نظام بهداشتی آن هشدار داد.

کارشناسان بین‌المللی از شفاف نبودن کشورهای عربی در زمینه بحران کرونا و پنهانکاری عربستان در اعلام شمار واقعی مبتلایان و قربانیان این ویروس خبر می‌دهند.

روزنامه "نیویورک تایمز" اخیرا به نقل از منابع مطلع، فاش کرد که احتمالا حدود 150 شاهزاده سعودی مبتلا به ویروس کرونا شده‌اند که برای درمان این مبتلایان و دیگر شخصیت‌های بسیار مهم این کشور، بیمارستانی تخصصی اختصاص داده شده است.

تعداد بیماران کرونایی در شاهرود به ۴۷۰ نفر رسید/ بهبودی ۳۸۶ بیمار رئیس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود با بیان اینکه تاکنون ۴۷۰ بیمار کرونایی در شهرهای تابعه دانشگاه شناسایی شده‌اند، گفت: ۸۲ درصد این بیماران بهبود یافته‌اند.

به گزارش خبرنگار مهر، رضا چمن بعد از ظهر شنبه در حاشیه بازدید از بیمارستان امام حسین (ع) شاهرود در جمع خبرنگاران این شهرستان درباره آخرین آمار کرونا در شهرهای زیر مجموعه دانشگاه علوم پزشکی شاهرود، بیان کرد: با احتساب سه مورد جدید شناسایی‌شده ویروس در ۲۴ ساعت گذشته، مجموع موارد مثبت کرونا ویروس در شهرستان‌های شاهرود و میامی به ۴۷۰ نفر رسیده است.

وی با بیان اینکه از این تعداد ۳۸۶ نفر بهبودی یافته و مرخص شده‌اند، بیان کرد: درصد بهبودی بیماران کرونایی در شهرستان‌های شاهرود و میامی ۸۲ درصد است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود گفت: کسانی که دارای علائم عفونت‌های حاد تنفسی مانند تب، سرفه، تنگی نفس و… هستند برای ارزیابی و تهیه نمونه به مراکز بهداشتی درمانی و یا اورژانس بیمارستان امام حسین (ع) شاهرود مراجعه کنند.

چمن از خانواده‌ها خواست تا بیشتر مراقب اقشاری که ریسک خطر انتقال بیماری در آنها بیشتر است مانند سالمندان، افراد با سابقه بیماری و… باشند.

تعداد فوتی‌ها در امارات ۲۰ نفر اعلام شد/ شمار مبتلایان از مرز ۳۷۰۰ نفر گذشت وزارت بهداشت امارات تعداد فوتی‌های ناشی از ویروس کرونا در این کشور را ۲۰ نفر اعلام کرد.

به نقل از الجزیره، وزارت بهداشت امارت از ثبت 376 مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا خبر داد که با احتساب آن شمار کل مبتلایان به این ویروس تاکنون در این کشور به 3736 نفر رسید.

وزارت بهداشت امارات همچنین از مرگ 4 مورد جدید در این کشور گزارش داد که به این ترتیب شمار فوتی‌ها در این کشور به 20 مورد رسید و 170 نفر هم بهبود یافته‌اند.

به گفته کارشناسان اقتصادی پیامدهای شیوع کرونا در کشورهای حوزه خلیج فارس صراحتا خود را نشان داده و در این میان امارات با توجه به اینکه بخش گردشگری یکی از مهمترین منابع درآمد آن محسوب می‌شود؛ به طوری که این میزان در سال 2019 برای آن حدود 45 میلیارد دلار بود٬ بیشترین خسارت را متحمل شده است.

هتل‌های دبی در سایه شیوع ویروس کرونا در امارات٬ به دلیل سقوط تقاضا٬ متحمل ضرر و زیان چشمگیری شدند.

کرونا|ثبت ۳۹ مورد جدید ابتلا در عراق منابع خبری از افزایش آمار مبتلایان به ویروس کرونا در عراق خبر دادند.

به نقل از رسانه های عراق، وزارت بهداشت عراق از ثبت 39 مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا خبر داد.

با ثبت موارد جدید ابتلا به کرونا، آمار کل مبتلایان به 1304 نفر رسیده است.

همچنین با فوت دو مبتلای دیگر، آمار کل فوتی های ناشی از ابتلا به ویروس کرونا به 72 نفر رسیده است.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت

دیگر رسانه ها