النخاله هم تهدیداتش مانند حسن نصرالله است

کد خبر: 986976

تحلیلگر و افسر سابق سرویس‌های اطلاعات نظامی ارتش رژیم صهیونیستی (امان) در واکنش به تهدیدات زیاد النخاله دبیر کل جهاد اسلامی فلسطین اعلام کرد که باید این تهدیدات را جدی گرفت.

خبرگزاری مهر: به نقل از فلسطین الیوم، «یونی بن مناحیم» تحلیلگر و افسر سابق سرویس‌های اطلاعات نظامی ارتش رژیم صهیونیستی (امان) در واکنش به تهدیدات زیاد النخاله دبیر کل جهاد اسلامی فلسطین اعلام کرد که باید این تهدیدات را جدی گرفت.

وی اعلام کرد: باید تهدیدات زیاد نخاله را جدی بگیریم به ویژه که وعده هایش معروف است و مشابه تهدیدات حسن نصرالله رهبر حزب الله لبنان است. النخاله در تهدیدات خود جدولی زمانی برای پایان محاصره رژیم صهیونیستی و آزادی اسرای فلسطینی تعیین نکرده و این تهدید به دقت و بدون هشدار قبلی داده شده است.

این تحلیلگر صهیونیست تاکید کرد: زیاد نخاله خطاب به مقامات اسرائیلی از طریق میانجی ها اعلام کرده است که گروههای مقاومت در غزه توان حملات موشکی گسترده در هر لحظه ای اگر اوضاع فلسطینی ها بحرانی شود را دارند.

وی در ادامه به تهدیدات یحیی سنوار رئیس حماس در غزه مبنی بر فرستادن ۶ میلیون اسرائیلی به پناهگاه با شلیک موشک به رژیم صهیونیستی هم اشاره، و اعلام کرد: تشابه مواضع زیاد نخاله و یحیی سنوار نشانه هماهنگی حماس و جهاد اسلامی است.

یونی بن مناحیم تاکید کرد: زیاد نخاله و یحیی السنوار، میان تحولات در غزه و اسرائیل رابطه قائل شده اند و گفته اند که به اسرائیل باج نمی دهند. به گفته مسئولان حماس، اخیرا دیداری بین اسماعیل هنیه رئیس دفتر سیاسی حماس و زیاد النخاله دبیرکل جهاد اسلامی در خارج از فلسطین ترتیب داده شده است.

گفتنی است که چند روز قبل، «زیاد النَخّاله»، دبیرکل کل جنبش جهاد اسلامی فلسطین درباره تداوم محاصره نوار غزه در شرایط شیوع بیماری کووید -۱۹ شدیداً هشدار داد و خواستار لغو این محاصره چند ساله شد.

نخاله یکشنبه (۱۷ فروردین) گفت: «النخاله: مرگ هم اکنون با قدرت و بدون شفقت، در همه خانه‌ها را میزند. ما می‌گوئیم به تنهایی نخواهیم مُرد و رهبران دشمن صهیونیست باید بدانند که ادامه محاصره و پافشاری بر ترویج این توهم که اسرائیل در امان است، هیچ فایده و ثمری نخواهد داشت. مقاومت فلسطین ابتکار عمل را در دست دارد و در هر لحظه‌ای می‌تواند از مردم فلسطین و به منظور زندگی شرافتمند آن‌ها و زندانیان در بندِ رژیم صهیونیستی دفاع کند. هرگونه تهدید علیه زندگی مردم فلسطین با ادامه محاصره، بلا استثنا گریبان همه را خواهد گرفت. دشمن صهیونیست باید بین پناهگاه‌ها و بین پایان دادن به محاصره و موافقت با آزادسازی اسرای فلسطینی یکی را انتخاب کند. چالش‌های جدیدی ایجاد می‌شود و ما هرگز منتظر کسی نخواهیم ماند. از این رو، همه باید بدانند که ما مردم فلسطین را بیش از این در برابر گرسنگی، تحقیر به ویژه در نوار غزه که سال‌هاست محاصره است، ترک نخواهیم کرد».

همچنین یحیی سنوار رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس نیز چند روز قبل از آن تهدید کرده بود که اگر ملت فلسطین در نوار غزه قادر به نفس کشیدن نباشند و اوضاع آنان رو به وخامت بگذارد، مقاومت اجازه نخواهد داد ۶ میلیون اسرائیلی نفس راحت بکشند.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت