درخواست ناتو از طالبان

کد خبر: 987658

دبیرکل ناتو امروز سه شنبه از جنبش طالبان خواست ضمن کاهش خشونت‌ها در افغانستان به توافق صلح با آمریکا در این باره پایبند باشد.

خبرگزاری ایسنا: به نقل از الیوم السابع، ینس استولتنبرگ، دبیرکل ناتو در کنفرانسی مطبوعاتی گفت: ما از طالبان می‌خواهیم برای کاهش خشونت و متوقف کردن حملات و اجرای توافق صلح با آمریکا تلاش کند. ما از این توافق و مبادله زندانیان حمایت می‌کنیم و از همه طرف‌ها می‌خواهیم به وعده‌هایشان درباره کاهش خشونت در افغانستان و اجرای این توافق پایبند باشند.

استولتنبرگ افزود: ناتو به حمایت از افغانستان از طریق ماموریتش در آموزش نظامیان افغان ادامه می‌دهد؛ زیرا این بهترین راه حمایت است و به طالبان این پیام را می‌رساند که هرگز نمی‌توانند در جنگ پیروز شوند بلکه بهتر است پای میز مذاکره نشسته و به توافق صلح دست یابند. وزارت خارجه آمریکا دوشنبه اعلام کرد، زلمای خلیل زاد، نماینده این کشور در امور صلح افغانستان با نمایندگان طالبان در قطر دیدار کرده است.

آمریکا و طالبان اواخر ماه فوریه توافق صلحی را با هدف آغاز روند صلح در افغانستان و پایان دادن به طولانی ترین نبرد تاریخ آمریکا امضا کردند.

آمریکا امیدوار است از طریق این توافق به دو دهه درگیری در افغانستان پایان داده و 13 هزار نظامی آمریکایی حاضر در این کشور را به آمریکا بازگرداند.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت