ابتلای بیش از ۳ هزار نفر به کرونا در ترکیه طی شبانه‌ روز گذشته

کد خبر: 989939

وزارت بهداشت ترکیه اعلام کرد در شبانه‌ روز گذشته ۱۰۹ نفر دیگر در این کشور بر اثر ابتلا به کرونا جان باخته‌اند و بیش از ۳ هزار نفر دیگر نیز به این ویروس مبتلا شده‌اند.

ابتلای بیش از ۳ هزار نفر به کرونا در ترکیه طی شبانه‌ روز گذشته

باشگاه خبرنگاران جوان: وزارت بهداشت ترکیه امروز جمعه اعلام کرد که در شبانه‌ روز گذشته ۱۰۹ نفر دیگر در این کشور بر اثر ابتلا به ویروس کرونا جان خود را از دست داده‌اند.

در طول این مدت ۳ هزار و ۱۲۲ نفر دیگر نیز در این کشور به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند.

در حال حاضر شمار مبتلایان به ویروس کرونا در این کشور ۱۰۴ هزار و ۹۱۲ نفر و شمار قربانیان ۲ هزار و ۶۰۰ نفر است.

در حالی که مقامات ترکیه در روز‌های نخستین شیوع ویروس کووید-۱۹ در جهان، با مباهات از پیروزی خود در جلوگیری از ورود این ویروس به کشورشان سخن می‌گفتند، این کشور هم اکنون پس از آمریکا و اروپا، بالاترین آمار مبتلایان به این ویروس در دنیا را به خود اختصاص داده است.

در اوایل ماه مارس که کشورهای منطقه و دنیا هر روز از شیوع گسترده کرونا گزارش می‌دادند، روزنامه دیلی صباح مدعی شد«در ترکیه هیچ موردی از ابتلا به ویروس کرونا مشاهده نشده و این کشور باید از نظر مقابله با این ویروس مرگبار، الگویی برای جهانیان باشد».

در آن زمان ترکیه حتی مدعی شد به منظور مقابله با ویروس کرونا برخی تجهیزات پزشکی و درمانی را به شماری از کشور‌ها ارسال کرده است.

روزنامه نیویورک تایمز به بررسی شیوع ویروس کرونا در ترکیه پرداخت و در این باره نوشت طی ماه‌های اخیر و در فاصله ماه‌های مارس تا آوریل (اسفند تا اردیبهشت) گذشته، استانبول دو هزار و ۱۰۰ مورد جدید مرگ را به ثبت رسانده است. تحقیقات نیویورک تایمز نشان می‌دهد استانبول در خصوص شمار تلفات ناشی از شیوع بیماری کووید-۱۹ پنهان‌کاری می‌کند.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت

دیگر رسانه ها