۲۲۱ حمله هوایی ائتلاف متجاوز سعودی طی یک هفته به یمن

کد خبر: 995592

سخنگوی نیرو‌های مسلح یمن اعلام کرد ائتلاف متجاوز سعودی با وجود اعلام یک طرفه آتش‌بس در این هفته ۱۳ عملیات زمینی و ۲۲۱ بار حمله هوایی در یمن انجام داده است.

باشگاه خبرنگاران جوان: به نقل از مرکز رسانه‌ای انصارالله، یحیی سریع، سخنگوی نیرو‌های مسلح یمن اعلام کرد حملات هوایی و زمینی نیرو‌های ائتلاف سعودی به رغم ادعای ائتلاف درباره ایجاد آتش‌بس یکجانبه در یمن ادامه دارد.

او با اشاره به تداوم حملات متجاوزان در استان‌های مختلف یمن گفت: طی یک هفته گذشته بیش از ۱۳ عملیات تهاجمی زمینی در جبهه‌های الجوف، مأرب، تعز و صعده رخ داده است.

سخنگوی ارتش یمن افزود: ائتلاف سعودی در این هفته ۲۲۱ مرتبه استان‌های صنعا، صعده، حجه، البیضاء، مأرب، الجوف، الضالع و جبهه‌های مرزی را بمباران کرده است.

یحیی سریع با اشاره به اینکه ائتلاف سعودی مدعی ایجاد آتش بس یکجانبه در یمن شده است، گفت: از زمان آغاز آتش‌بس یکجانبه سعودی‌ها تا به امروز این ائتلاف بیش از ۱۰۰ عملیات هجومی و بیش از ۱۳۰۰ حمله هوایی علیه یمن انجام داده است.

یک منبع آگاه نظامی امروز (پنج‌شنبه) از سرنگونی یک فروند هواپیمای جنگنده و جاسوسی ائتلاف متجاوز سعودی در منطقه کیلومتر ۱۶ شرق شهر الحدیده در غرب یمن خبر داد.

این منبع نظامی گفت هواپیما‌های جاسوسی و جنگی ائتلاف در حریم هوایی منطقه الفازه از توابع التحیتا و حیس در جنوب الحدیده به پرواز درآمدند.

همچنین جنگنده‌های ائتلاف سعودی ۲۷ مرتبه، منطقه المرازیق از توابع منطقه مرزی خب و الشعف در شرق استان الجوف در شرق این کشور را هدف قرار دادند.

جنگنده‌های سعودی همچنین به مناطق صرواح و مجزر در استان مأرب حمله کردند.

یحیی سریع پیش‌تر به ائتلاف سعودی هشدار داده بود در صورت تشدید حملات، ارتش و کمیته‌های مردمی یمن پاسخ مناسبی خواهند داد.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

تازه های سایت

دیگر رسانه ها