موضع رسانه روسیه‌ای به ارسال بنزین ایران به ونزوئلا

کد خبر: 996474

یک رسانه روسیه‌ای روز سه‌شنبه نوشته ایران و ونزوئلا نشان دادند با تشکیل ائتلاف می‌توان از تحریم‌های آمریکا سرپیچی کرد.

موضع رسانه روسیه‌ای به ارسال بنزین ایران به ونزوئلا

خبرگزاری فارس: یک رسانه روسیه‌ای با اشاره به اقدام ایران در ارسال بنزین برای ونزوئلا نوشته این مبادله نشان داده چگونه با تشکیل ائتلاف می‌توان از تحریم‌های آمریکا سرپیچی کرد.

راشاتودی نوشته تلاش مشترک این دو کشور که دولت آمریکا به اتهام‌پراکنی علیه آن پرداخته بود نشان می‌دهد چگونه می‌توان ادعای سلطه آمریکا را به چالش کشید.

رسانه روسی در ادامه نوشت: «اما در آینده باید کشورهای بیشتری در این راستا نقش ایفا کنند.»

راشاتودی نوشته درخواست‌های سازمان ملل متحد و سایر نهادهای بین‌المللی برای رفع تحریم‌ها علیه ونزوئلا و سایر کشورها به منظور تسهیل تلاش‌ها در مبارزه با ویروس کرونا با بی‌اعتنایی محض واشنگتن روبه‌رو شده است. کاخ سفید در عوض تلاش‌های خود علیه ونزوئلا و ایران را افزایش داده است.

رسانه روس می‌نویسد: «اینکه دولت‌های ایران و آمریکا به تلاش برای حمایت از یکدیگر در برابر لفاظی‌های آمریکا پرداخته‌اند جای شگفتی ندارد. تجارت میان ونزوئلا و ایران در دولت قبلی ونزوئلا از ۱.۵ میلیون دلار در سال‌های آغازین قرن بیست و یکم به ۲۰ میلیارد دلار بین سال‌های ۲۰۰۲ تا ۲۰۰۷ رسید.»

دو هفته پیش، پنج نفتکش فاکسون، فورچون،پتونیا و فارستو کلاول از تنگه جبل‌الطارق به مقصد آمریکای لاتین عبور کردند و به سمت ونزوئلا حرکت کردند.

دو روز پیش، نفتکش فورچون (Fortune) و چند ساعت بعد از آن نفتکش فارست (Forest) وارد آب های ونزوئلا شدند. نیروی دریایی ونزوئلا هر دو نفتکش را تا بندر «ال پالیتو» اسکورت کرد.

طارق العیسمی، وزیر نفت ونزوئلا رسما محموله نفتکش ایرانی «فورچون» (Fortune) را تحویل گرفت.

ایران اقدام ایران در حالی هر دو کشور تحت تحریم های آمریکا قرار دارد، بازتاب های زیادی و عصبانیت مقامات واشنگتن را به دنبال داشته است.

علاوه بر مشکلات اقتصادی، عدم فروش بنزین، کاراکاس اکنون با کمبود شدید بنزین روبروست بطوریکه زندگی عادی و روزمره مردم مختل شده و کمبود بنزین، بر ارسال مواد غذا و رسیدن دکترها به بیمارستان نیز تاثیر گذاشته است.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت

دیگر رسانه ها