وزیر دفاع یونان: برای درگیری نظامی با ترکیه آمادگی داریم

کد خبر: 998362

وزیر دفاع یونان گفت درصورتی که تحریکات ترکیه در دریای مدیترانه ادامه پیدا کند، کشورش برای مقابله نظامی جهت حفظ حق حاکمیت خود آماده است.

خبرگزاری فارس: «نیکوس پانایوتوپولوس» وزیر دفاع یونان روز جمعه گفت، کشورش برای مقابله نظامی با ترکیه جهت حفظ حق حاکمیت خود آمادگی دارد.

به نوشته پایگاه «المصدر»، وزیر دفاع یونان در مصاحبه‌ای گفت ارتش این کشور تحریکات فزاینده اخیر از سوی ترکیه را تحت نظر دارد.

پانایوتوپولوس گفت: «رفتار ترکیه اخیراً بسیار تهاجمی شده است. فکر می‌کنم تنها راهی که بتوانیم با این رفتار مقابله کنیم استفاده از تمامی سلاح‌های دیپلماتیک و اطمینان از افزایش بازدارندگی نظامی است».

وی در پاسخ به این سوال که آیا یونان آمادگی تقابل نظامی با ترکیه را دارد گفت: «صدراعظم گفت که در حال آماده شدن برای هرگونه راه‌حلی هستیم. البته که هر چیزی از جمله اقدام نظامی محتمل است. ما این را نمی‌خواهیم اما می‌خواهیم روشن شود که بهترین تلاش خود را به منظور حفظ حقوق تمامیت ارضی [یونان] به کار می‌گیریم».

روز چهارشنبه نخست‌وزیر یونان با ارسال نامه‌ای به رهبران اتحادیه اروپا هشدار داد، «تحریکات ترکیه» علیه یونان به بحرانی میان ترکیه و اروپا منجر خواهد شد.

ترکیه و یونان بر سر اکتشاف و برداشت نفت از جزایر واقع در دریای مدیترانه اختلاف دارند. روز پنجشنبه «رجب طیب اردوغان» رئیس جمهور ترکیه در کنفرانس خبری با همتای لیبیایی خود گفت، دو کشور فعالیت‌های نفتی و گازی خود در مدیترانه را گسترش خواهند داد.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

تازه های سایت