تلفات کرونا در انگلیس به مرز ۵۲ هزار نفر رسید

کد خبر: 999226

یک رسانه انگلیسی شمار قربانیان کرونا در این کشور را حدود ۹ هزار نفر بیش از ارقام ارائه شده از سوی دولت لندن برآورد می‌کند.

تلفات کرونا در انگلیس به مرز ۵۲ هزار نفر رسید

خبرگزاری مهر: تازه‌ترین آمار ارائه شده از سوی خبرگزاری رویترز حاکی از افزایش قربانیان کرونا در انگلیس به مرز ۵۲ هزار نفر است.

به این ترتیب، انگلیس با ۵۱ هزار و ۷۶۶ قربانی، در جایگاه نخست مرگ و میر ناشی از کرونا در قاره اروپا قرار می‌گیرد حال آنکه در سطح جهانی نیز در رتبه دوم بعد از آمریکا قرار دارد که بیش از ۴۰۰ هزار شهروند خود را در اثر ابتلا به این بیماری از دست داده است.

با چنین آمار بالایی از مرگ و میر، بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس که خود از این بیماری جان سالم به در برده، با انتقادهای شدید به ویژه از بابت تعلل در اعلام قرنطینه و بی توجهی به اماکن نگهداری از سالمندان متهم است.

گفتنی است بر خلاف آمار اعلامی از سوی دولت لندن، ارقام ارائه شده از سوی خبرگزاری رویترز، قربانیان مشکوک به کرونا را که در روزهای آغازین بحران فوت کرده و از آنها تست کرونا گرفته نشده است را نیز لحاظ می‌کند.

این در حالی است که رقم اعلامی از سوی دولت که فقط موارد تائید شده را لحاظ می‌کند تا دیروز دوشنبه، با ثبت ۵۵ مورد جدید به ۴۰ هزار و ۵۹۷ قربانی رسید.

در ماه میلادی مارس، مشاور علمی دولت لندن ابراز امیدواری کرد که تلفات به ۲۰ هزار نفر نخواهد رسید حال آنکه یک ماه بعد، در ماه میلادی آوریل، رویترز رقم ۵۰ هزار نفر را برای تلفات انگلیس پیش‌بینی کرد.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت

دیگر رسانه ها