واکنش دندان شکن دمشق به مداخله جویی مقام آمریکایی

کد خبر: 999263

وزارت خارجه سوریه به حرفهای جیمز جفری نماینده ویژه آمریکا در امور سوریه، واکنش نشان داد.

واکنش دندان شکن دمشق به مداخله جویی مقام آمریکایی

خبرگزاری مهر:به نقل از سانا، وزارت خارجه سوریه به حرفهای جیمز جفری نماینده ویژه آمریکا در امور سوریه واکنش نشان داد.

یک منبع وابسته به وزارت خارجه سوریه اعلام کرد: موضع گیری جیمز جفری درباره اوضاع کنونی در سوریه به مثابه اعتراف آشکار از سوی دولت آمریکاست مبنی بر اینکه آمریکا مسئول مستقیم رنجهای سوری هاست. تشدید تحریم ها، نمایی دیگر از جنگ علیه سوریه پس از ناکام ماندن طرح تجاوزکارانه و شکست های متوالی تروریستهای وابسته به آمریکاست.

وزارت خارجه سوریه بیان کرد: این موضع گیری جفری تاکیدی مجدد بر این است که آمریکا به منطقه با دیده اسرائیلی می نگرد و خواسته های آن همان خواسته های قدیمی اسرائیل است که با هدف سیطره بر کل منطقه از نو مطرح می شود.

این منبع وابسته به وزارت خارجه سوریه تاکید کرد: این سیاست آمریکا به مثابه نقض آشکار ساده ترین اصول حقوق بشر و حقوق بین المللی بشری است که در برابر اصرار سوری ها به حاکمیت کشورشان و مستقل بودن گزینه های سیاسی و اقتصادی آنها، با شکست روبرو خواهد شد.

گفتنی است که جیمز جفری نماینده ویژه آمریکا در امور سوریه مدعی شده بود: فرآیند سیاسی در سوریه شاید به تغییر نظام منجر نشود. ما خواهان یک روند سیاسی هستیم که امکان دارد به تغییر نظام در سوریه منجر نشود در حالی که ما زیر چتر سازمان ملل کار می‌کنیم.

«جیمز جفری» همچنین کاهش شدید ارزش لیره سوریه را نتیجه اقدامات آمریکا اعلام کرد و مدعی شد که دمشق دیگر نمی‌تواند در بانک‌های لبنانی پولشویی کند.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت

دیگر رسانه ها