بازداشت یکی از سرشبکه‌های قاچاق مشروبات الکلی در بانه

کد خبر: 1000686

فرمانده مرزبانی استان کردستان از بازداشت سه قاچاقچی مشروبات الکلی و شهادت یک تن از مرزبانان در مرز بانه خبر داد.

بازداشت یکی از سرشبکه‌های قاچاق مشروبات الکلی در بانه

خبرگزاری تسنیم: سردار علیرضا مرزبانی فرمانده مرزبانی استان کردستان در بانه از بازداشت قاچاقچیان مشروبات الکلی و شهادت یک تن از مرزبانان در مرز این شهرستان خبر داد.

وی در تشریح این خبر گفت: در اجرای تشدید اقدامات کنترلی و انسداد مرز و مبارزه با قاچاق کالا و ارز، مرزبانان استان در هنگ مرزی بانه نسبت به پوشش معابر و خلأ‌های مرزی اقدام کردند.

فرمانده مرزبانی استان کردستان با بیان اینکه در یکی از این مأموریت‌های ظهر روز گذشته مرزبانان حین کنترل و پایش نوار مرزی با کاروان قاچاقچیان مسلح حامل مشروبات الکلی روبه‌رو شدند، تصریح کرد: مرزبانان بلافاصله با اخذ موضع مناسب و اجرای کمین، عرصه را بر متجاوزان و قاچاقچیان تنگ کردند و قاچاقچیان که خود را در محاصره مرزبانان دیدند با رها کردن محموله مشروبات سعی بر متواری شدن داشتند که مرزبانان در عملیاتی سریع و منسجم موفق به بازداشت ۳ نفر از قاچاقچیان شدند.

وی با ابراز اینکه یکی از افراد بازداشت‌شده از سرشبکه‌های اصلی قاچاق مشروبات بوده است، افزود: مرزبانان در پاک‌سازی محل، محموله بزرگ مشروبات الکلی را کشف کردند و مانع ورود این کالای قاچاق و ضدفرهنگی به کشور شدند.

سردار مرزبانی اظهار کرد: در این عملیات همکارمان استواردوم "علی خلیلی" بر اثر درگیری با قاچاقچیان مجروح شد و متأسفانه به فیض عظمای شهادت نائل آمد.

وی ضمن قدردانی از مردم انقلابی و ولایتمدار استان کردستان به‌ویژه مرزنشینان، ماموستا‌های منطقه، ریش‌سفیدان و معتمدان که خود مرزداران واقعی هستند؛ عنوان کرد: متأسفانه قلیل افرادی فریب‌خورده اقدام به تردد غیرمجاز در نوار مرز و حریم ممنوعه مرز و گاهی نسبت به جا‌به‌جایی کالای قاچاق نیز اقدام می‌کنند و به‌هردلیلی به تذکرات و هشدار‌ها و مقررات مرزی پایبند نیستند.

فرمانده مرزبانی استان کردستان به متجاوزان مرزی هشدار داد و صراحتاً اعلام کرد: هرکسی حریم ممنوعه مرز را در طول شبانه‌روز نقض کند، با قوه قهریه مرزبانان با استفاده از اختیارات قانونی مواجه خواهد شد.

بازداشت یکی از سرشبکه‌های اصلی قاچاق مشروبات الکلی/ شهادت یک مرزبان در درگیری با قاچاقچیان فرمانده مرزبانی استان کردستان از بازداشت یکی از سرشبکه‌های اصلی قاچاق مشروبات الکلی خبر داد و گفت: در جریان این عملیات یک مرزبان به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

به گزارش تسنیم، سردار علیرضا مرزبانی با اعلام خبر شهادت یک مرزبان در درگیری با قاچاقچیان درباره جزئیات این خبر اظهار کرد: در اجرای تشدید اقدامات کنترلی و انسداد مرز و مبارزه با قاچاق کالا و ارز، مرزبانان استان کردستان در هنگ مرزی بانه نسبت به پوشش معابر و خلأ‌های مرزی اقدام کردند.

فرمانده مرزبانی استان کردستان افزود: در یکی از این ماموریت‌ها ظهر روز گذشته مرزبانان حین کنترل و پایش نوار مرزی با کاروان قاچاقچیان مسلح حامل مشروبات الکلی مواجه شدند.

وی تصریح کرد: مرزبانان بلافاصله با اخذ موضع مناسب و اجرای کمین، عرصه را بر متجاوزان و قاچاقچیان تنگ کردند و قاچاقچیان که خود را در محاصره مرزبانان دیدند بار رها کردن محموله مشروبات سعی بر متواری شدن داشتند که مرزبانان در عملیاتی سریع و منسجم در درگیری مسلحانه، موفق شدند سه نفر از قاچاقچیان را دستگیر کنند.

این مقام انتظامی با بیان اینکه یکی از افراد دستگیر شده از سرشبکه‌های اصلی قاچاق مشروبات بوده است، گفت: مرزبانان در پاک‌سازی محل، محموله بزرگ مشروبات الکلی را کشف و مانع ورود این کالای قاچاق به کشور شدند؛ در این عملیات استوار دوم "علی خلیلی" بر اثر درگیری با قاچاقچیان مجروح و متاسفانه به فیض عظمای شهادت نائل شد.

مرزبانی، ضمن تقدیر و تشکر از مردم انقلابی و ولایت‌مدار استان کردستان به ویژه مرزنشینان، ماموستا‌های منطقه، ریش‌سفیدان و معتمدان که خود مرزداران واقعی هستند، خاطرنشان کرد: متأسفانه قلیل افرادی فریب‌خورده اقدام به تردد غیرمجاز در حریم ممنوعه مرز کرده و گا‌ها نسبت به جابه‌جایی کالای قاچاق نیز اقدام می‌کنند و به هر دلیلی به تذکرات و هشدار‌ها و مقررات مرزی پایبند نیستند.

فرمانده مرزبانی استان کردستان متذکر شد: هر فردی حریم ممنوعه مرز را در طول شبانه‌روز نقص کند با قوه قهریه مرزبانان مواجه خواهد شد.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت

دیگر رسانه ها