اتفاقی عجیب برای نوزاد ۵ روزه تهرانی

کد خبر: 1001505

یک نوزاد 5 روزه تهرانی در بیمارستان ولی عصر ناجا بستری شد و تحت جراحی انسداد روده قرار گرفت و از مرگ حتمی نجات یافت.

رکنا: معاون بهداد ناجا از انجام عمل جراحی موفقیت آمیز انسداد روده نوزاد ۵ روزه در بیمارستان فوق تخصصی ولی عصر(عج) ناجا خبرداد.

سردار"محمد رضا حسینی" اظهارداشت: جراحی انسداد روده برای اولین بار در بیمارستان فوق تخصصی ولی عصر(عج) بر روی نوزاد ۵ روزه ای که با علائم عدم تحمل شیر، بدحالی و استفراغ صفراوی به بیمارستان منتقل شده بود، انجام گرفت. انجام عمل جراحی انسداد روده نوزاد ۵ روزه در بیمارستان ولی عصر(عج) ناجا

وی اضافه کرد: عمل جراحی و بیهوشی نوزادان نسبت به بزرگسالان شرایط حساس تری دارد و مستلزم آمادگی امکانات و تجهیزات تخصصی قبل و بعد از عمل جراحی است.

این مقام ارشد انتظامی خاطرنشان کرد: نوزاد قبل از جراحی و بعد از آن به مراقبت های ویژه(NICU) نیاز دارد که پیش بینی و آماده به کار بودن این امکانات در بیمارستانی که نوزاد در آن بستری و تحت مراقبت قرار می گیرد، الزامی است.

سردار حسینی ضمن قدردانی از پیگیری دکتر "آیت اله عبادی" رئیس بیمارستان فوق تخصصی ولی عصر(عج) و تیم جراحی نوزاد ۵ روزه به ویژه دکتر "حسین الماسی" فوق تخصص جراحی اطفال، اضافه کرد: درمان یک کار گروهی است که تک تک اعضای گروه به عنوان نیروی کارآمد و دلسوز در نتیجه آن تاثیرگذار و نقش آفرین هستند.

به گزارش پایگاه خبری پلیس، وی، نقش امکانات و تجهیزات در فرآیند تشخیص و درمان بیماری را انکار ناپذیر عنوان و تصریح کرد: در فرآیند درمان، تجهیزات تشخیصی درمانی مکمل نقش نیروی متخصص هستند و بدون برخورداری از امکانات و تجهیزات بروز نمی توان به نتیجه مطلوب و رضایت بخشی در درمان دست پیدا کرد.

معاون بهداد ناجا با اشاره به تجهیز بیمارستان فوق تخصصی ولی عصر(عج)ناجا به بخش مراقبت های ویژه نوزادان( NICU) از امکان جراحی های تخصصی نوزادان در این مرکز درمانی خبر داد و از حمایت های هیات رئیسه نیروی انتظامی از برنامه های معاونت بهداد در زمینه ارتقای تجهیزات و خدمات مراکز درمانی ناجا قدردانی کرد.

گفتنی است، با تلاش و اقدام به موقع تیم جراحی بیمارستان فوق تخصصی ولی عصر(عج)ناجا، نوزاد ۵ روزه ای که به انسداد روده دچار شده بود از مرگ نجات یافت

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

تازه های سایت