سقوط از ساختمان پایان زندگی سارق منازل محله تهرانسر

کد خبر: 1002629

معاون مبارزه با سرقت‌های خاص پلیس آگاهی پایتخت از دستگیری سارقان منازل تهرانسر خبر داد.

باشگاه خبرنگاران جوان: سرهنگ کارآگاه احمد نجفی گفت: سال گذشته گزارشی مبنی بر سرقت منزل شخصی در تهرانسر به ماموران کلانتری اعلام شد و پس از ارجاع پرونده به پلیس آگاهی کارآگاهان معاونت مبارزه با سرقت‌های خاص پلیس آگاهی در تحقیقات میدانی به دست آورند که سرقت از منزل مال باخته را ۳ مرد جوان مرتکب شده اند.

این مقام انتظامی عنوان کرد: متاسفانه با اینکه هویت دو تن از سارقان به نام‌های "مهرداد" و "آرسام" به دست آمد، ولی مخفیگاه سارقان شناسایی نشد و متهمان در مخفیگاه سابقشان سکونت نداشتند.

وی توضیح داد: دستگیری متهمان در دستور کار کارآگاهان این معاونت قرار داشت تا اینکه ۲ ماه قبل کارآگاهان متوجه شدند مهرداد حین سرقت مسلحانه منزل توسط ماموران کلانتری ۱۳۴ دستگیر شده و با نام جعلی در بیمارستان بستری شده است.

این مقام انتظامی با بیان اینکه با هماهنگی‌های قضائی متهم از کلانتری ۱۳۴ به این معاونت انتقال و پس از تحقیقات پلیسی با دستور قضائی روانه زندان شد، اظهار داشت: در شاخه دیگری از تحقیقات پلیسی، مخفیگاه آرسام در محدوده کیانشهر شناسایی شد و دستور قضائی برای دستگیری وی اخذ شد.

وی افزود: در رصد‌های اطلاعاتی مشخص شد که آرسام در چندین سرقت دیگر نیز حضور داشته و تحت تعقیب اداره یکم پلیس آگاهی نیز به اتهام سرقت منزل مسلحانه تحت تعقیب می‌باشد که با هماهنگی قضائی، یکم تیرماه اکیپی از کارآگاهان این یگان به مخفیگاه متهم اعزام و با مسدود کردن کلیه راه‌های فرار احتمالی وی برای دستگیری متهم وارد عمل شدند.

این مقام پلیسی تصریح کرد: متهم قبل از ورود کارآگاهان به مخفیگاهش از پنجره آپارتمان به سمت زمین خود را پرتاب و با توجه به ارتفاع ساختمان از نقاط مختلف بدن دچار آسیب می‌شود. بلافاصله کارآگاهان سارق را به بیمارستان انتقال و متهم در بامداد دوم تیرماه در بیمارستان فوت می‌کند.

نجفی در ادامه گفت: در بازرسی از منزل متهم مقادیر زیادی اموال مسروقه شامل ۲۴ تخته فرش و قالیچه نفیس و گرانقیمت، طلاجات، دلار، لیر، یورو، سکه، ۳ دستگاه لپ تاپ، ۲ دستگاه ps۴، ۲ دستگاه تلویزیون، یک دستگاه مایکروویو و ۳۰ عدد کیف زنانه، دوربین عکاسی، ... و ۲ قبضه سلاح گرم نیز کشف شد.

معاون مبارزه با سرقت‌های خاص پلیس آگاهی تهران در خصوص شیوه سارقان ابراز داشت: در تحقیقات پلیسی مشخص شد که سارقان با تخریب درب ساختمان در باند‌ها ۳ الی ۴ نفره مرتکب سرقت منزل و خودرو می‌شدند و از خودرو‌های سرقتی برای حضور در محل‌های سرقت استفاده می‌کردند و زمانی که با مقاومت صاحبخانه مواجه می‌شدند با تهدید سلاح گرم و مصدوم کردن مال باخته اموال را سرقت می‌کردند.

این مقام انتظامی با اشاره به اینکه تا کنون ۸ تن از شاکیان شناسایی و اموال کشف شده به آن ها تحویل داده شد، گفت: در پالایشر‌های اطلاعاتی مشخص شد که نامادری سارق متوفی در نگهداری و فروش اموال سرقتی با آرسام همکاری داشته که وی نیز با دستور قضائی دستگیر و برای تحقیقات تکمیلی به اداره هفدهم پلیس آگاهی انتقال یافت.

نجفی با اشاره به اینکه کشف جزئیات پرونده و دستگیری سایر اعضای این باند ادامه دارد، گفت: کارشناسان ارزش اموال کشف شده از منزل متهم را بیش از ۱۰۰ میلیارد ریال برآورد کرده اند.

وی از شهروندان خواست: کسانی که به شیوه گفته شده منزل شان در چند ماه اخیر مورد سرقت قرار گرفته است برای شناسایی اموال کشف شده به اداره هفدهم پلیس آگاهی واقع در خیابان وحدت اسلامی مراجعه کنند.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

تازه های سایت

دیگر رسانه ها