کشف ۳۰۰ تن موادمخدر توسط پلیس در بهار ۹۹

کد خبر: 1004144

جانشین فرمانده نیروی انتظامی با اشاره به کشف بیش از ۳۰۰ تن موادمخدر در بهار ۹۹، گفت: این کشفیات در مقایسه با سال گذشته، ۴۸ درصد افزایش داشته است.

خبرگزاری تسنیم: سردار قاسم رضایی با اشاره به اقدامات پلیس برای مبارزه با موادمخدر از آن سوی مرز‌ها تا عمق خاک کشور، اظهار کرد: نمونه این اقدامات کشف محموله سه تن و ۳۳۱ کیلوگرمی موادمخدر در غرب استان تهران است.

جانشین فرمانده نیروی انتظامی افزود: این محموله از منطقه شرق کشور رصد شده و با توجه به تاکتیک‌های به کار گرفته شده برای دستگیری اعضای باند، این عملیات در محور "شهریار ـ رباطکریم" و با اقتدار کامل اجرا و منجر به کشف و دستگیری دو سوداگر مرگ شد.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به برآورد‌ها در بهار امسال، بیش از ۳۰۰ تن کشفیات موادمخدر داشته‌ایم که ۷۸ درصد آن در منطقه شرق و مابقی در عمق خاک کشور بوده است.

این مقام ارشد انتظامی با اشاره به افزایش ۴۸ درصدی کشفیات موادمخدر در سه ماهه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته، تصریح کرد: ملت‌ها و کشور‌های غربی و اروپایی باید قدردان زحمات نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران باشند.

رضایی با اشاره به تقدیم سه هزار و ۸۰۰ شهید در راه مبارزه با موادمخدر توسط مأموران نیروی انتظامی، گفت: پس از حضور ۲۰ ساله غربی‌ها در کشوری مانند افغانستان که به گفته خودشان در آن زمان ۲۰۰ تن موادمخدر تولید و حمل می‌شده این مقدار در حال حاضر به بیش از ۹ هزار تن رسیده است.

جانشین فرمانده نیروی انتظامی با اشاره به کارگیری تجهیزات روز دنیا در کشور از جمله پهپادها، کوادکوپتر‌ها و سگ‌های موادیاب توسط نیروی انتظامی برای مقابله با قاچاقچیان موادمخدر و اشرار، بیان کرد: در مرز‌های کشور بیش از یک میلیارد دلار برای جلوگیری و پیشگیری از هرگونه تعرض هزینه شده است.

وی با اشاره به گفته سازمان‌های بین‌المللی که نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران رتبه نخست در بحث مبارزه با موادمخدر را دارد، عنوان کرد: مقابله و مبارزه با موادمخدر مخصوصاً در مرز‌های شرقی کشور از اولویت‌های کلان نیروی انتظامی است.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت