علم‌الهدی: دشمن به‌دنبال از میان برداشتن سفره دین نزد جوانان است

کد خبر: 1006102

نماینده ولی‌فقیه در خراسان‌رضوی گفت: دشمن با ترویج بی‌حجابی به‌دنبال از میان برداشتن سفره دین از میان جوانان است.

خبرگزاری تسنیم: آیت‌الله سیداحمد علم‌الهدی در سالروز واقعه مسجد گوهرشاد حرم امام رضا(ع) اظهار داشت: روز عفاف و حجاب، سالروز جنایت دژخیمان رضاخانی درمسجد مقدس گوهرشاد در جوار وجود اقدس امام هشتم(ع) بود که کشتار نابکارانه عزیزان فداکار مجاهدی که در مقام حمایت از نوامیس شیعه و مقابله با جریان مزدورانه رضاخانی برای کفار در تعمید بی‌حجابی، قیام کرده بودند.

وی افزود: آن‌هایی که در مقابل گلوله داغ مسلسل دژخیمان رضاخانی در این مکان مقدس مقاومت کردند و به خاک و خون کشیده شدند در حقیقت مصداق بارز این آیه شریفه هستند که مؤمنون فقط کسانی هستند که خدا را باور کردند و هیچ‌گونه تردیدی در باورمندی آن‌ها نسبت به خدا و پیغمبر به‌وجود نیامده و با مال و جان‌شان در راه خدا مجاهده می‌کنند.

نماینده ولی‌فقیه در خراسان‌رضوی بیان کرد: اگر ویژگی‌ها و خصوصیات این مجاهدان و فداکاران را در واقعه گوهرشاد در نظر بگیریم همسو با معیارهای الهی هستند که خداوند برای مؤمنان فرموده است.

علم‌الهدی ادامه داد: این‌ها وقتی تجاوز دشمن به حریم دین و معرفت را مشاهده کردند و وقتی دیدند مستکبرین، براندازی اسلام را از حجاب زن آغاز کرده بودند، چون خدا و پیغمبر را قبول داشتند دست به یک مجاهده نابرابر در مقابل دژخیمان زدند و در هیچ قدرتی برابر نبودند جز در ایمان و باور به خدا.

وی بیان کرد: شهدای کربلا دل‌ها را روی زره‌ها پوشیده بودند و این مجاهدان نیز همانند آن شهدا در 21 تیرماه سال 1314 با سینه خشک جلوی گلوله‌های داغ دشمن در مسجد جامع گوهرشاد ایستادگی کردند.

عضو مجلس خبرگان رهبری عنوان کرد: عزیزان آن چیزی که در میان شما باید مورد توجه قرار بگیرد این است که اصلاً چرا بی‌حجابی اجباری و چرا رضاخان دست به تحمیل بی‌حجابی بر زن مسلمان عفیف زد؟ حتماً شما هم شنیدید و این عمل را بر حساب بی‌دینی رضاخان گذاشتید، جنایات رضاخانی که در مقابله با روحانیت انجام داد، لامذهبی، قساوت و شقاوت اوست اما ریشه این بی‌حجابی اجباری چیست؟

وی بیان کرد: آن روزی که غربی‌ها می‌خواستند بر بلاد اسلامی مسلط شوند و آن‌ها را مستعمره خودشان کنند، تنها راهی که برای تسلط بر کشورهای جهان سومی پیدا کردند مدرنیزاسیون‌کردن این کشورها بود. یعنی فرهنگی که به وسیله مدرنیسم، فلاسفه غربی و اروپایی را در مقابل خدا قرار و توسعه بدهد که می‌خواستند در کنار این تفکرات، سلطه انگلیس و آمریکا هم تثبیت شود. مدرنیزاسیون یک راهکار تثبیت غربی بر جهان قرار گرفت که همه کشورهای دنیا را در فرهنگ مدرنیته قرار دهد.

آیت الله علم‌الهدی اظهار داشت: بزرگترین مانعی که برای این مدرنیزاسیون غربی وجود داشت، فرهنگ‌های بومی و دینی بود، باید فرهنگ‌های بومی و دینی را براندازی می‌کردند تا مردم با فرهنگ پر از فساد و فحشا غربی خو بگیرند.

عضو مجلس خبرگان رهبری بیان کرد: مسئله اقدام به بی‌حجابی اول به وسیله نخبگان سیاسی در جشن فارغ التحصیلی بانوان در سال 1307 انجام گرفت. رضاخان با تمام خانواده‌اش که همه بی‌حجاب بودند و همه ی نخبگان سیاسی و خانواده‌های بی حجابشان در جلوی مردم حضور پیدا کردند.

وی افزود: فشار کشف حجاب اجباری در مشهد از همه جای کشور بیشتر بوده است همینطور که تهاجم فرهنگی اول متوجه مشهد است و خشونت در مسئله کشف حجاب بسیار بود که مرحوم آیت الله قمی تصمیم گرفتند در مقابل این جریان اقدامی انجام بدهند و ایشان به جای قیام در شهر به تهران رفتند تا با رضاخان مذاکره کردند و به او بگویند که دست از کشف حجاب بردارد اما به ایشان اجازه پیش روی ندادند و او را در محاصره به ری بردند.

امام جمعه مشهد عنوان کرد: وقتی این خبر به مشهد رسید که می‌خواهند ایشان را در محاصره بکشند، مردم به مسجد جامع گوهرشاد آمدند و زمانی که مزدوران رضاخان مرحوم بهلول را در یکی از غرفه‌های نزدیک حرم زندانی کرده بود، مردم او را دیدند و آزاد کردند و روی دست هایشان به سمت ایوان مقصوره بردند و ایشان در مسجد جامع گوهرشاد جنایات رضاخان را محکوم کرد. منبر مرحوم بهلول جوری شد که مردم از تمام شهر به مسجد گوهرشاد آمدند و به مقابله با کشف حجاب پرداختند.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی ضمن تاکید بر حفظ حجاب گفت: تنها راهی که امروز دشمن برای از بین بردن انقلاب ما پیدا کرده، برچیدن سفره دین از زیر پای جوانان است و برای برچیدن سفره دین از زیر پای جوان‌ها یک ابزار دارد که آن، بی‌حجابی و ولنگاری است.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

تازه های سایت

دیگر رسانه ها