دزدان دوچرخه پشت دیوار! +عکس

کد خبر: 1006409

دزدانی که لوازم سرقتی را از طریق سایت دیوار به فروش می‌رساندند با صدور دستورات ویژه‌ای از سوی معاون دادستان مرکز خراسان رضوی دستگیر شدند و اموال سرقتی از آنان کشف شد.

دزدان دوچرخه پشت دیوار! +عکس

روزنامه خراسان: بیست و هشتم اردیبهشت گذشته، جوانی با مراجعه به کلانتری شهرک ناجای مشهد از دستبرد دزدان به منزل مسکونی اش خبر داد و گفت: سارقان دو دستگاه دوچرخه گران قیمت را با بریدن قفل‌های آن سرقت کرده اند؛ بنابراین گزارش، نیرو‌های ورزیده دایره تجسس که احتمال می‌دادند سارقان مذکور در سایت دیوار فعالیت داشته باشند با راهنمایی‌ها و دستورات ویژه قاضی دکتر اسماعیل رحمانی (معاون دادستان مرکز خراسان رضوی) و با ارائه آموزش‌های لازم از شاکی خواستند آگهی فروش دوچرخه در سایت دیوار را کنترل کند!

در حالی که تحقیقات پلیس برای ردیابی دوچرخه‌های سرقتی ادامه داشت، شاکی پرونده شانزدهم تیر تصویر دوچرخه اش را در سایت دیوار دید و بلافاصله پلیس را مطلع کرد.

گزارش خراسان حاکی است، نیرو‌های تجسس با دستور سرهنگ محمد فیاضی (رئیس کلانتری) وارد عمل شدند و با کسب مجوز‌های قضایی از معاون دادستان مشهد، از شاکی خواستند با فروشنده دوچرخه قرار بگذارد، اما زمانی که شاکی به منزل فروشنده رفت او دوچرخه دیگری را به وی نشان داد و مدعی شد دوچرخه‌ای که تصویر آن را در سایت دیوار گذاشته بود به فرد دیگری فروخته است.

دزدان دوچرخه پشت دیوار! +عکس

در همین حال نیرو‌های تجسس با دستور قاضی دکتر رحمانی فروشنده دوچرخه را دستگیر کردند و در بازرسی از منزل وی به لوازم دیگری نیز دست یافتند که مشکوک به سرقت بود. گزارش خراسان حاکی است، جوان فروشنده در بازجویی‌ها ادعا کرد دوچرخه گران قیمت را به مبلغ پنج میلیون تومان به فردی در نیشابور و دوچرخه دیگر را هم در مشهد به مبلغ یک میلیون و ۱۰۰ هزار تومان فروخته است. با دستگیری خریدار دوچرخه در مشهد مشخص شد که وی از سارقان حرفه‌ای و سابقه دار است بنابراین تحقیقات بیشتر درباره سرقت‌های مذکور ادامه یافت.

دزدان دوچرخه پشت دیوار! +عکس

در همین حال رئیس پلیس پیشگیری از وقوع جرم خراسان رضوی با تاکید بر این که نباید شهروندان به لوازم و اموال فروش در سایت‌های مختلف و فضا‌های مجازی اعتماد کنند به خراسان گفت: بهای ارزان یا تصاویر غیرواقعی از اجناس در فضا‌های مجازی بسیار وسوسه برانگیز است و سارقان و مجرمان معمولا از این ترفند برای کلاهبرداری یا فروش اموال سرقتی استفاده می‌کنند؛ بنابراین شهروندان باید هوشیار باشند و به خلافکارانی که پشت این گونه سایت‌ها پنهان می‌شوند اجازه عرض اندام ندهند. سرهنگ محمد بوستانی که چندین سال ردای فرماندهی انتظامی مشهد را نیز بر تن داشت افزود: خرید از مراکز معتبر یا استفاده از آگهی‌های رسانه‌های مکتوب که مشخصات فروشنده کالا را احراز می‌کنند، نقش اساسی در کاهش جرم دارد. این مقام ارشد انتظامی همچنین خاطرنشان کرد: سایت‌ها و فضا‌های مجازی نیز چنان چه به صورت غیرقانونی در این زمینه فعالیت کنند به یقین تحت پیگرد قرار می‌گیرند. از سوی دیگر نیز کسب و کار‌های دارای مجوز در فضا‌های مجازی باید ابتدا هویت کامل افراد آگهی دهنده و همچنین شناسنامه و مدارک کالای ارائه شده برای فروش را به دقت مورد بررسی قرار دهند تا به لانه‌ای برای خرید و فروش لوازم سرقتی و پاتوقی برای خلافکاران تبدیل نشوند.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت

دیگر رسانه ها