شرط حضور معلمان در مدارس غیردولتی از سال ۱۴۰۰

کد خبر: 1010094

رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و توسعه مشارکت‌های مردمی وزارت آموزش و پرورش اعلام کرد که در پایان سال ۱۴۰۰ معلمانی در کلاس‌های مدارس غیردولتی حضور خواهند داشت که گواهینامه صلاحیت حرفه‌ای را دریافت کرده باشند.

خبرگزاری ایسنا: مجتبی زینی وند در هشتادمین جلسه شورای سیاستگذاری، برنامه ریزی و نظارت مرکزی که با حضور وزیر آموزش و پرورش برگزار شد با اشاره به حضور روسای شورا‌های هماهنگی دو گروه مدارس و مراکز غیردولتی استان‌ها به صورت آنلاین گفت: در ایامی که به علت کرونا مدارس و مراکز غیردولتی نیز تعطیل بودند، بسیاری از موسسین و مدیران غیردولتی، همانطور که چندین بار وزیر هم اظهار رضایت کرده، برای آموزش‌های مجازی برنامه ریزی خوبی کرده و توانستند فضا و موقعیتی که می‌توانست یک تهدید جدی باشد را به فرصت تبدیل کرده و از آن برای ارتقاء وضعیت آموزشی و پرورشی مدارسشان بهره گرفتند.

زینی وند بیان کرد: دغدغه‌های وزیر آموزش وپرورش برای عبور از شرایط و حمایت مدارس غیردولتی در ستاد مقابله با کرونا سبب شد تا بتوانیم مکاتباتی با رئیس دولت و معاونینشان داشته و موفقیت‌های خوبی حاصل کنیم.

وی ادامه داد: با پیگیری‌های وزیر توانستیم تنها جایی در دولت باشیم که به کلیه پرسنل اعم از پرسنل بیمه شده و پرسنل غیربیمه تسهیلات پرداخت می‌شود. در همین راستا وزارت کار، سامانه جداگانه‌ای به نام کارا تعریف کرد و در آن سامانه نیرو‌های مدارس غیردولتی تایید شده و از آن طریق، معرفی برای وام شروع شد.

رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و توسعه مشارکت‌های مردمی در خصوص اقدامات و فعالیت‌های سازمان در سال گذشته به بحث بالندگی و توانمند سازی نیروی انسانی اشاره کرد و گفت: برگزاری دوره‌های آموزشی ضمن خدمت و حین خدمت برای معلمان مدارس غیردولتی در سال گذشته به صورت آزمایشی شروع شد و امسال تحت عنوان بسته تحولی، برنامه ریزی و هدف گزاری‌های بسیار خوبی در این خصوص انجام شده و کلیه معلمان دوره ابتدایی و معلمان متوسطه دوره اول که از طرح آزمایشی جا مانده اند امسال در این طرح شرکت می‌کنند. سال آینده معلمان دوره دوم متوسطه نیز در دوره‌های توانمند سازی شرکت خواهند کرد.

معاون وزیر آموزش و پرورش افزود: درپایان سال ۱۴۰۰ کلیه معلمین مدارس غیردولتی که در کلاس حضور پیدا می‌کنند باید موفق به دریافت گواهی نامه صلاحیت حرفه‌ای را دریافت شده باشند.

زینی وند آموزش‌های فوق را در دو مرحله آموزش آنلاین و آموزش حضوری عنوان کرد و گفت: با هماهنگی‌های موسسین و حمایت‌هایی که مدیران کل آموزش و پرورش داشتند مقدمات برگزاری این دوره‌ها فراهم شده و آموزش‌های آنلاین از شنبه آینده شروع خواهد شد تا متناسب با هدف گذاری‌هایی که داشتیم، کار انجام شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان مدارس و مراکز غیردولتی، محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش نیز این نشست را خوب و مفید دانست و گفت: در این فرصت، مراتب قدرشناسی خود از خدمات و تلاش‌های مجموعه مدارس و مراکز غیردولتی اعلام کرده و آرزوی موفقیت دارم.

وزیر آموزش و پرورش با بیان این که مدارس غیردولتی با کارکرد‌های خود از خود محافظت می‌کنند و به بوسیله آن پایدار خواهند بود ادامه داد: لذا هر چقدر متنوع تر، بهتر، دقیق تر، وسیع‌تر و تاثیرگذارتر باشد، پایداری آن بیشتر خواهد بود.

حاجی میرزایی گفت: سیاست ما حمایت از مدارس دولتی و غیردولتی است. حمایت، هدایت و نظارت رکن فعالیت‌های ما و الگوی تعاملات ما است و همچنان روی آن مصر هستیم.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

تازه های سایت