پسر بچه گمشده دست پا بسته در چمدان پیدا شد! +تصاویر

کد خبر: 1010377

پسر بچه افغانی که گم شده بود بعد گذشت مدتی در چمدان قرار با دستان و دهان بسته پیدا شد.

پسر بچه گمشده دست پا بسته در چمدان پیدا شد! +تصاویر

رکنا: مرد افغان که با انگیزه نامعلوم، یک پسر ۱۰ ساله را در چمدانی حبس کرده و ساعت‌ها در منزل اش نگه داشته بود به تهمت آدم ربایی به ۱۵ سال زندان محکوم شد.

پانزدهم اسفند ۹۴ یک زن و مرد افغان به کلانتری ۱۵۹ بی سیم رفتند و از ناپدید شدن پسر ۱۰ ساله شان به نام محمد خبر دادند. ان‌ها گفتند: پسر ۱۰ ساله مان در یک کارگاه خیاطی حوالی خیابان مولوی کار می‌کند.

او ظهر وقتی از مدرسه به منزل برگشت به کارگاه خیاطی رفت، اما دیگر به منزل برنگشت. اول گمان می‌کردیم، چون روز‌های آخر سال هست پسرم تا دیروقت برای کار در کارگاه مانده، اما وقتی با صاحب کارش به نام نظر تماس گرفتیم متوجه شدیم او عصر به منزل برگشته هست. تلاش برای افشای راز ناپدید شدن پسرنوجوان آغاز شده بود

که یک روز بعد چند مرد با پلیس ۱۱۰ تماس گرفتند و گفتند از منزل همسایه شان صدای ناله به گوش می‌رسد. ماموران کلانتری مولوی مقابل در منزل مورد نظر رفتند و فریاد‌های کمک خواهی یک پسربچه را شنیدند.

مامورانپلیس Police وارد زیرزمن منزل قدیمی شده و با یک چمدان مرموز روبه رو شدند. ماموران پس از گشودن در چمدان با یک پسربچه روبه رو شدند که دست و پایش با چسب و طناب بسته و روی سرش نایلون کشیده شده بود.

پسر بچه گمشده دست پا بسته در چمدان پیدا شد +تصاویر

پسربچه با آمبولانس اروژانس به بیمارستان منتقل شد و گفت که محمد نام دارد. در بررسی‌ها روشن شد وی همان پسری هست که یک شب گذشته ناپدید شده بود. پلیس به بازجویی از مرد صاحب منزل که صاحب کار محمد بود پرداخت.

نظر ۲۸ ساله گفت: از ماجرای پیدا شدن پسربچه طناب پیچ در منزل اش اطلاعی ندارد و نمیداند چه کسی این پسر را به منزل اش منتقل کرده هست.

وقتی در بررسی‌های بعدی روشن شد نظر خواستگار خواهر محمدبوده و با مخالفت خانواده وی روبه رو شده هست فرضیه آدم ربایی خواستگار کینه جو قوت گرفت، اما نظر در بازجویی‌های بعدی ادعای تازه‌ای مطرح کرد.

وی گفت: دو نفر از دوستانم چمدانی را به منزل ام منتقل کردند

و از من خواسته شد تا چمدان را در منزل ام نگه داری کنم. من نمی‌دانستم داخل چمدان محمد که در کارگاه خیاطی ام مشغول به کار هست حبس شده هست.

نظر که در مسیر تحقیقات حرف‌های ضد و نقیضی را مطرح کرده بود آخرین بار گفت: میخواهم حقیقت را بگویم. یکی از دوستانم که با پدر محمد خصومت داشت پسرش را گروگان hostage گرفت و در ازای ازادی اش ۸ هزار دلار خواست. من به محض این که از این ماجرا مطلع شدم مبلغ درخواست شده را به مرد گروگان گیر پرداختم

و پسربچه را به منزل خودم آوردم. من میخواستم وی را آزاد کنم، اما گذشته از ازادی همسایه‌ها با پلیس تماس گرفته بودند. پسر ۱۰ ساله که از مرگ نجات یافته بود به پلیس گفت:

چند ماهی هست در کارگاه نظر کار می‌کنم. بعد از مدرسه به انجا رفته بودم که او به من یک آبمیوه داد. وقتی اب میوه را خوردم بیهوش شدم و وقتی به هوش آمدم که دست و پایم بسته بود و در یک جای تنگ زندانی Prisoner شده بودم.

با دقت به مدرک‌های به دست امده علیه نظر کیفرخواست صادر و به دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده شد.

در جلسه رسیدگی به این پرونده که در شعبه هشتم دادگاه کیفری یک استان تهران به ریاست حسین اصغرزاده و با حضور دو مستشار تشکیل شد نظر منکر آدم ربایی شد. وی گفت: من تاجر هستم و همسر و فرزندانم در افغانستان زندگی می‌کنند. چند سالی هست که برای کار به ایران آمده ام و خواستگار خواهر محمد بودم. برای هم وطنانم صرافی می‌کنم.

پول کارگران افغانی راکه در ایران کار می‌کنند را می‌گیرم و آن را به دست خانواده هایشان در افغانستان می‌فرستم. من انگیزه‌ای برای ادم ربایی نداشتم و حالا قربانی یک توطئه شده ام. نمی‌دانم چه کسی محمدرضا را داخل چمدان محبوس کرده و به منزل ام اورده هست.

در پایان این جلسه هیات قضایی وارد شور شد و با دقت به مدرک‌های موجود در پرونده نظر را به ۱۵ سال زندان Prison به جرم Crime ادم ربایی محکوم کرد.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت

دیگر رسانه ها