هوای شمال کشور گرم می‌شود

کد خبر: 1014727

یک کارشناس سازمان هواشناسی به بررسی وضعیت جوی چند روز آینده کشور پرداخت.

خبرگزاری میزان: کبری رفیعی درخصوص آخرین وضعیت جوی کشور گفت: امروز در مناطقی از استان‌های ساحلی خزر بارش پراکنده باران و گاهی وزش باد پیش بینی می‌شود.

وی ادامه داد: طی ۲ روز آینده در ساعات بعد از ظهر و اوایل شب در ارتفاعات کرمان، هرمزگان، جنوب سیستان و بلوچستان و شرق استان فارس رگبار، رعد و برق و و وزش باد رخ می‌دهد.

این کارشناس سازمان هواشناسی ضمن اشاره به اینکه همین شرایط روز جمعه برای ارتفاعات استان کرمان پیش بینی می‌شود، بیان کرد: بعد از ظهر شنبه و روز یکشنبه در شمال آذربایجان‌های شرقی و غربی انتظار بارش باران رگباری همراه با رعد و برق و وزش باد را داریم.

رفیعی با بیان اینکه روز یکشبه همین شرایط برای سواحل دریای خزر پیش بینی می‌شود، افزود: پدیده غالب طی ۵ روز آینده در نواحی شرقی کشور به ویژه منطقه زابل وزش باد شدید است که گاهی منجر به خیزش گرد و خاک می‌شود.

وی با اشاره به اینکه شرق دریای عمان طی ۵ روز آینده مواج و متلاطم است، اظهار کرد: از امروز تا روز جمعه دمای هوای در نوار شمالی کشور بین ۴ تا ۶ درجه افزایش می‌یابد.

این کارشناس سازمان هواشناسی در خصوص وضعیت آب و هوایی پایتخت توضیح داد: آسمان تهران امروز صاف است و گاهی وزش باد در آن رخ می‌دهد و حداکثر دمای آن ۳۴ و حداقل دما به ۲۴ درجه می‌رسد.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت