تهران خنک تر می شود

کد خبر: 1016019

کارشناس هواشناسی گفت: دمای هوای تهران تا چهارشنبه روند کاهشی خواهد داشت و به ۲۹ درجه می رسد.

تهران خنک تر می شود

باشگاه خبرنگاران جوان: نقشینه کارشناس هواشناسی ، با بیان اینکه امشب برای شمال غرب کشور بارش های پراکنده پیش‌بینی می‌شود گفت: سواحل شمالی کشور از امروز تا فردا شاهد بارش‌های مداوم خواهد بود.

این کارشناس هواشناسی یادآور شد: برای استان های خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی رگبارهای پراکنده پیش بینی می شود و در مناطقی از جمله کرمان ، ارتفاعات سیستان و بلوچستان، مرکزی و مرکز سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی، شرق و جنوب کرمان شاهد رشد ابرهای همرفتی همراه با رگبار و رعد و برق خواهیم بود.

نقشینه گفت : در این مناطق بادهای لحظه ای و احتمال تگرگ هم وجود دارد و تا سه روز آینده در این مناطق این شرایط آب و هوایی ادامه خواهد داشت.

او تاکید کرد: از امروز تا پایان پنجشنبه در برخی از مناطق کشور از جمله شهرهای جنوب سیستان و بلوچستان، هرمزگان و شرق و جنوب شرقی فارس شاهد رشد ابرهای همرفتی هم خواهیم بود . افزایش ابرها همراه با رگبار، رعد و برق و ورزش تند باد خواهد بود.

این کارشناس هواشناسی تصریح کرد: از امروز تا پایان هفته در بخش شمال شرقی و نیمه شرقی کشور شاهد ۶ تا ۸ درجه کاهش دما خواهیم بود و این کاهش دما برای دامنه های البرز ۴ تا ۶ درجه خواهد بود.

این کارشناس هواشناسی اظهار کرد: در استان خراسان رضوی، گرد و خاک پیش بینی می شود و ظرف امروز و فردا این پدیده ادامه دارد.

نقشینه با اشاره به اینکه دریای خزر مواج است گفت: تنگه هرمز و دریای عمان هم مواج خواهند بود و ارتفاع موج به یک تا دو متر می رسد.

کارشناس هواشناسی درباره وضعیت آب و هوای تهران هم گفت: امشب در مناطقی از جمله جنوب و جنوب شرق تهران شاهد وزش باد شدید هستیم.

او با بیان اینکه تا سه روز آینده در برخی از مناطق شرق استان تهران شاهد بارش های پراکنده خواهیم بود گفت: بارش ها در ارتفاعات بیشتر خواهد بود بنابراین توصیه هایی به کوهنوردان می شود.

نقشینه بیان کرد: دمای تهران تا روز چهارشنبه و پنجشنبه به ۲۹ درجه خواهد رسید و روند کاهشی خواهد داشت اما از روز جمعه شاهد افزایش دما خواهیم بود.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت

دیگر رسانه ها