واکنش بهزیستی به اخذ مالیات از مراکز توانبخشی

کد خبر: 1016803

مدیر کل دفتر امور توانبخشی و مراقبتی سازمان بهزیستی کشور نسبت به اخذ مالیات از مراکز توانبخشی معلولان و سالمندان واکنش نشان داد.

خبرگزاری تسنیم:مصطفی سراج با اشاره به اینکه مراکز توانبخشی نگهداری معلولان و سالمندان علیرغم تمام شرایط اقتصادی در سال‌های اخیر همراه و همکار سازمان بهزیستی بودهاند، اظهار کرد: مبالغی که از سوی دولت‌ها برای مراکز توانبخشی پرداخت میشود یک سوم هزینه تمام شده مراکز است.

وی تصریح کرد: گروه‌های مختلف اعم از اشخاص حقیقی و حقوقی، موسسات خیریه و هیئت امنایی و ... سال‌های اخیر با اخذ مجوز از سازمان بهزیستی اقدام به راه اندازی مراکز ارائه خدمات به معلولان کردهاند و میطلبد دولت نیز در کنار این مراکز حضور داشته باشد.

وی با اشاره به حذف ماده ۱۳۴ از لایحه اصلاح مالیات‌های مستقیم از سوی وزارت امور اقتصاد و دارایی خاطر نشان کرد: این اقدام میتواند شرایط خدمات آن‌ها به گروه‌های مختلف را دچار مشکلات اساسی کند.

مدیر کل دفتر توانبخشی و مراقبتی سازمان بهزیستی کشور خاطر نشان کرد: با توجه به حذف ماده اخذ مالیات از لایحه اشاره شده امیدواریم پیشنهادات وزارت رفاه برای حمایت از مراکز از سوی دولت مدنظر قرار بگیرد چرا که وزارت رفاه پیشنهاد داده است افرادی که در بخش‌های معلولان سرمایهگذاری میکنند از پرداخت مالیات معاف باشند و همچنین ۵ سال در ارتباط با درآمد مراکز، مالیاتی را پرداخت نکنند.

سراج همچنین به ماده ۱۰۵ لایحه اصلاح مالیات‌های مستقیم اشاره کرد و گفت: براساس این ماده آمده است با توجه به حذف معافیت مالیاتی فعالیت‌های مهد‌های کودک در مناطق محروم، مراکز نگهداری معلولان، باشگاه‌های ورزشی و مدارس و دانشگاه‌های غیرانتفاعی و فنی و حرفه‌ای آزاد، پیشنهاد میشود فهرست آن‌ها به فعالیت‌های موضوع ماده ۱۰۵ در کنار فعالیت‌های تولیدی و مدنی اضافه شود تا ضمن معافیت در سرمایهگذاری درآمد آن‌ها تا ۵ سال معاف از مالیات باشد.

وی در پایان اظهار امیدواری کرد: در فرآیند بررسی و تصویب لایحه اصلاح مالیات‌های مستقیم، در ابتدا مراکز برای همیشه از پرداخت مالیات حذف شوند و در غیر این صورت و چنانچه این موضوع مورد موافقت قرار نگرفت در نهایت پیشنهاد وزارت رفاه مبنی بر معافیت مالیاتی سرمایه گذاران در بخش راه اندازی مراکز و همچنین معافیت درآمدی آن‌ها تا ۵ سال مورد موافقت قرار بگیرد.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت