آخرین وضعیت حادثه انفجار گاز کلر در چرداول

کد خبر: 1018180

معاون سیاسی ، امنیتی استانداری ایلام گفت: اوضاع در پی حادثه انفجار گاز کلر در چرداول تحت کنترل است.

آخرین وضعیت حادثه انفجار گاز کلر در چرداول

خبرگزاری تسنیم: به نقل از روابط عمومی استانداری ایلام، در پی حادثه انفجار کپسول گاز کلر در روستای زنجیره علیا از توابع شهرستان چرداول که ظهر امروز به وقوع پیوسته است، قاسم سلیمانی‌دشتکی استاندار ایلام در همان آغازین لحظات معاونین خود را به همراه اعضای ستاد مدیریت بحران استان، دستگاه های امداد و نجات‌ راهی منطقه کرد تا بدون فوت وقت به حال حادثه دیدگان رسیدگی شود.

بر اساس این گزارش از همان آغازین ساعت حادثه ده ها تیم امداد و نجات از استانهای ایلام و کرمانشاه گروه هایی از سپاه، هلال احمر، علوم پزشکی و ... در محل حاضر بوده و با آمبولانس و بالگرد مصدومان حادثه دیده را انتقال دادند.

در ادامه برای بررسی اوضاع و تصمیمات لازم نشست ستاد مدیریت بحران استان به ریاست دکتر نوذری معاون سیاسی و امنیتی استانداری ایلام و با حضور فرمانده سپاه استان، سرپرست معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری، فرماندار چرداول، مدیرکل بحران استانداری، مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان، شورای تامین شهرستان و ... دیگر مسئولان استانی و شهرستان چرداول در محل بیمارستان امام علی (ع) شهر سربله برگزار شد.

در حاشیه این نشست معاون سیاسی و امنیتی استانداری ایلام بر رسیدگی فوری به حال مصدومان حادثه تاکید کرد و گفت: علت حادثه انفجار کپسول گاز کلر در زنجیره در دست بررسی است.

وی با بیان اینکه در این حادثه حدود 100 نفر دچار مسمومیت شده‌اند و 40 نفر به مراکز درمانی استان اعزام شده‌اند افزود: این گاز کشنده نیست و فقط افراد ساکن روستا دچار مسمومیت شده‌اند.

نوذری با تاکید بر این مهم که اوضاع هم اکنون آرام و تحت کنترل است، تصریح نمود: تا این لحظه حال عمومی هیچ کدام از افراد مسموم وخیم گزارش نشده است

دستور رسیدگی فوری به حادثه دیدگان مسمومیت گاز کلر روستای زنجیره علیا

استاندار ایلام با صدور دستوری رسیدگی فوری به حادثه دیدگان مسمومیت گاز کلر روستای زنجیره علیا را صادر کرد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از ایلام به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری ایلام، درپی حادثه انفجار گاز کلر در زنجیره علیا که منجر به مسموم شدن تعدادی از اهالی مردم روستا شد، قاسم سلیمانی‌دشتکی استاندار ایلام ضمن دستورات لازم به ستاد مدیریت بحران استان و دستگاه‌های امداد رسان، معاونین سیاسی و امنیتی، عمرانی و اقتصادی را مامور حضور در محل و پیگیری حادثه دیدگان کرد.

بر اساس این گزارش از همان آغازین ساعت حادثه به دستور استاندار ایلام ده‌ها تیم امداد و نجات از استانهای ایلام و کرمانشاه گروه‌های کمکی از سپاه، نیروی انتظامی، هلال احمر، دانشگاه علوم پزشکی در محل حاضر شده و با آمبولانس و بالگرد مصدومان حادثه دیده را به مراکز درمانی شهرستان چرداول و ایلام انتقال دادند.

در این رابطه رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام از اعزام 52 نفر مصدوم حادثه انفجار گاز کلر در روستای زنجیره علیا توسط بالگرد اورژانس هوایی و آمبولانس های فوریت پزشکی به مراکز درمانی مرکز استان خبر داد که تا این لحظه هیچ مورد تلفاتی گزارش نشده است.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت

دیگر رسانه ها