باند مخوف زورگیری دشنه به دستان متلاشی شد +عکس

کد خبر: 1020058

اعضای یک باند مخوف دشنه به دست که با طعمه قرار دادن یک زن جوان، از رانندگان مسافربر زورگیری می‌کردند با تلاش نیرو‌های تجسس کلانتری سپاد مشهد و دستورات ویژه قضایی در چنگ قانون گرفتار شدند.

باند مخوف زورگیری دشنه به دستان متلاشی شد +عکس

خراسان: عصر شنبه گذشته، راننده یک دستگاه پراید در حالی که از شدت ترس می‌لرزید، وحشت زده خود را به نیرو‌های گشت انتظامی کلانتری سپاد مشهد رساند و در حالی که زن جوان سرنشین خودرو را به ماموران انتظامی نشان می‌داد با کلماتی بریده بریده گفت: این زن، همدست زورگیرانی است که چند دقیقه قبل با دشنه به من حمله کردند و قصد داشتند اموالم را سرقت کنند، اما من شیشه‌ها را بالا کشیدم و با زدن قفل مرکزی از چنگ آن‌ها گریختم! راننده ۵۰ ساله ادامه داد: در حالی که از شدت ترس همچنان پدال گاز را می‌فشردم تا از ترافیک شهری عبور کنم، همین زن جوان که به عنوان مسافر سوار خودروام شده بود با کوبیدن مشت به سر و صورتم قصد داشت مرا متوقف کند تا همدستانش که با دشنه‌های ترسناک در تعقیبم بودند اموالم را به سرقت ببرند، ولی من با وجود این همچنان پدال گاز را فشردم تا به نیرو‌های گشت کلانتری رسیدم.

باند مخوف زورگیری دشنه به دستان متلاشی شد +عکس

گزارش خراسان حاکی است، به دنبال شکایت راننده مسافربر، بلافاصله نیرو‌های انتظامی ماجرا را به قاضی سیدجواد حسینی (معاون دادستان مرکز خراسان رضوی) اطلاع دادند و با دستور قضایی، زن ۲۱ ساله را به دایره تجسس کلانتری منتقل کردند. این زن جوان که ابتدا خود را با نام مستعار «ریحانه» معرفی می‌کرد، وقتی با نظارت سرگرد جعفر عامری (رئیس کلانتری سپاد) مورد بازجویی‌های تخصصی و فنی قرار گرفت به ناچار لب به اعتراف گشود و با افشای هویت واقعی خود باند مخوف دشنه به دستان بزرگراه را لو داد. او گفت: جوانی که از مدتی قبل مرا به عقد موقت خودش درآورده است، مجبورم می‌کند تا به عنوان مسافر، سوار خودرو‌های شخصی مسافرکش شوم تا او و همدستانش از راننده زورگیری کنند. زن جوان افزود: دقایقی قبل نیز من در کنار بولوار بهمن منطقه خواجه ربیع به انتظار طعمه ایستاده بودم که راننده پراید مقابلم توقف کرد من هم در حالی که مقصدم را میدان بار سپاد (میدان خیام) اعلام می‌کردم طبق نقشه در صندلی جلو نشستم، اما هنوز راننده حرکت نکرده بود که همسرم به اتفاق همدستانش در حالی که قمه به دست داشتند با این بهانه که «چرا ناموس مردم را سوار می‌کنی؟» روی سر راننده ریختند! ولی او که متوجه شد من هم با زورگیران همدست هستم، بلافاصله شیشه را بالا داد و قبل از آن که بتوانم پیاده شوم قفل مرکزی را زد و پدال گاز را فشرد! من که اوضاع را این گونه دیدم از ترس دستگیری به سر و روی راننده مشت کوبیدم تا مرا رها کند! ولی او از میان خودرو‌ها عبور کرد تا این که ناگهان خودروی گشت پلیس را مقابلم دیدم و فهمیدم که دیگر راه گریزی ندارم! بنا بر گزارش اختصاصی خراسان، در پی اعترافات این زن جوان، بی درنگ نیرو‌های کارآزموده تجسس کلانتری وارد عمل شدند و با دستورات ویژه قاضی حسینی، عملیات دستگیری دشنه به دستان بزرگراه را در حالی آغاز کردند که زن جوان مدعی بود در زورگیری‌های بزرگراه ۱۰۰ متری مشهد از وی به عنوان «طعمه» استفاده می‌شد. ساعتی بعد عوامل تجسس، مخفیگاه سه متهم دیگر پرونده را به محاصره درآوردند و آنان را نیز دستگیر کردند. همسر ۳۰ ساله زن جوان در بازجویی‌ها ضمن اعتراف به زورگیری با دشنه، همسرش را عامل برنامه ریزی و طراح نقشه‌های سرقت معرفی کرد. در همین حال یکی از متهمان که حدود ۵۰ سال دارد، ادعا کرد زورگیران همدستش قبلا یک دستگاه گوشی هوشمند تلفن همراه سرقتی را برای فروش به او داده اند که قبول نکرده است! متهم دیگر این باند مخوف نیز ادعا کرد: من از ماجرای زورگیری اطلاعی نداشتم، چون فکر می‌کردم دوستم با همسرش مشکل خانوادگی دارد به او کمک کردم، اما الان فهمیدم که مرا فریب داده است! براساس این گزارش، در حالی که دو قبضه دشنه از متهمان کشف شده است، بررسی‌های غیرمحسوس و پرونده‌های موجود در کلانتری‌ها نشان می‌دهد که احتمالا اعضای این باند مخوف با همین شیوه از رانندگان مسافربر دیگری نیز زورگیری کرده اند. تحقیقات بیشتر با راهنمایی‌های قاضی سید جواد حسینی برای کشف سرقت‌های خشن دیگر همچنان ادامه دارد.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت

دیگر رسانه ها